SzklanySamuraj.pl

Wybierając smartfona, można kierować się różnymi powodami, ale gdybym stawiał na wygląd to brałbym Xperię Z5 Premium. Nie ma ładniejszego smartfona niż ona!

Interesuję się telefonami już od kilku lat. Zawsze miałem kilka elementów, na które zwracałem uwagę bardziej, niż na resztę. Wśród nich była cena, moc oraz możliwości aparatu. To chyba te trzy cechy były dla mnie najważniejsze, ale jest jeszcze jedna, którą niestety często traktowałem po macoszemu. Jeśli czytałeś wstęp to na pewno wiesz, że chodzi mi o…

Wygląd smartfona

Jestem blogerem technologicznym, więc zapewne według wielu powinienem godzinami szukać najatrakcyjniejszych smartfonów dostępnych na rynku. Dopiero potem – po dniach, jak nie tygodniach – mógłbym udać się do sklepu/salonu/internetu i tam kupiłbym model, który na danej półce cenowej jest najlepszy. Cóż, często tak właśnie robiłem, ale tylko dlatego, że kierował mną rozsądek i ograniczał budżet.

Gdybym mógł kupić każdy telefon, a rozsądek zszedłby na drugi plan to wybór byłby dla mnie tylko jeden. Oczywiście w mojej kieszeni wylądowałaby…

Xperia Z5 Premium

Pisałem już w pierwszych wrażeniach, że to świetny telefon, który – co dziwne – bardzo przypadł mi do gustu.Na początku ta Zetka była dla mnie za duża, ale po kilku dniach przestało mi to przeszkadzać. Nadal jest to bardzo duży telefon, ale można z tym żyć, a dla wielu zapewne będzie to wybór idealny. Dziś jednak nie zamierzam pisać o rozsądku, dziś jest o emocjach.

WP_20160419_16_30_31_Pro

A pod tym względem Xperia Z5 Premium jest dla mnie najlepszym wyborem, jakiego tylko mógłbym dokonać. Cholera, jakie to cudo jest piękne to sam nie ogarniam. Sony idealnie połączyło najlepsze elementy wizualne Z3+ oraz rozwiązania z serii Z5. Wiem, że nie dla każdego może to być idealny wybór, ale jednej rzeczy nie można tej Zetce odmówić.

Jest ona elegancka. Oznacza to, że niemal każdy może ją kupić bez wstydu, szczególnie w czerni. Strasznie kręci mnie Moto X Force z nietłukącym się ekranem czy też Huawei P9 z podwójnym aparatem, ale to nie są uniwersalne telefony, tak samo jak S7 edge, G5 czy też One 10. Tylko Zetka (moim zdaniem) pasuje do każdego.

Czy wygląd jest taki ważny?

Jeśli nie będzie ograniczać mnie budżet, to ja będę kierować się głównie wyglądem. W tym momencie połowa maniaków technologicznych zaczęła się żegnać do płyty głównej powieszonej na ścianie, ale spokojnie – większość ludzi wybierałaby podobnie.

Smartfony już dawno nie są tylko urządzeniami do komunikacji z innymi. Teraz to przenośne komputery, dzięki którym można zarządzać internetowym imperium oraz – a może przede wszystkim – gadżety mające charakteryzować użytkownika. Ludzie masowo kupują iPhone’y, ponieważ są iPhone’ami i często nie mają oni innych argumentów (a można znaleźć ich całkiem sporo). Dla nich posiadanie smartfona Apple ma być wyznacznikiem statusu społecznego i pokazaniem, że jest się na czasie. Tylko tyle, lub aż tyle.

WP_20160419_17_31_16_Pro

Ja stawiam na wygląd!

Właśnie dlatego ja chciałbym wybierać swój następny telefon, nie ograniczając się zasobnością portfela. Nie wiem czy wezmę wtedy Xperię Z5 Premium, ale teraz to na pewno ona wylądowałaby w mojej kieszeni. Nie kierowałby się rozsądkiem. Chciałbym po prostu mieć smartfon, z którym mogę się zarówno utożsamiać, jak i zabrać go ze sobą wszędzie. Czy to na bal u królowej czy na imprezę w przeciętnym klubie. Po prostu wybrałbym tę Zetkę, ponieważ…

Smartfon = biżuteria

A Xperia Z5 Premium jest prawdziwą miss tego rynku!

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

Next Post