SzklanySamuraj.pl

Sony znane jest z tego, że nie lubi za dużo zmieniać w swoich smartfonach. Szkoda, ponieważ przez to nie zobaczymy urządzeń jak Xperia XZ1.

Prace nad znalezieniem idealnej Xperii trwają i to dość intensywnie, przynajmniej patrząc na fanowskie projekty pojawiające się w sieci. Ostatnio opisywałem dla Was Xperię Edge Premium, a z wcześniejszych prac warto wspomnieć chociażby model X Ultra czy też koncepty kryjące się pod nazwami XZ Ultra i Ultra Wide. To oczywiście nie wszystkie pomysły dotyczące możliwego wyglądu smartfonów Sony, ale te są zdecydowanie najciekawsze.

Do tego grona warto zaliczyć również Xperię XZ1, która została stworzona przez Kiarash Kia (via concept-phones.com). Po raz kolejny nie chcę szczegółowo omawiać specyfikacji, ponieważ to po prostu zbiór najmocniejszych podzespołów jakie są lub będą na rynku. Warto jedynie zauważyć, że według autora model ten miałby mieć takie same wymiary jak XZ, mimo tego, że dostalibyśmy w nim 5,6-calowy wyświetlacz. Nieźle!

A jeśli chodzi o wygląd, to tak prezentuje się projekt produktu japońskiej firmy:

Jedno trzeba mu przyznać, robi wrażenie (w sumie jak 99 procent konceptów). Niestety jest on całkowicie nierealny, chociażby ze względu na wykorzystanie nowego, 19-megapikselowego aparatu, który jest w Xperii XZ Premium. Flagowy model Sony ma dość spore ramki nad i pod ekranem, ale ich celem jest nie tylko wkurzanie fanów. Za górną kryje się wspomniana wcześniej matryca (dół ma być symetryczny), która najzwyczajniej w świecie zajmuje trochę miejsca. Niestety nie pasuje ona do tak bezramkowych urządzeń, więc Japończycy musieliby wszystko zmienić, a na to raczej nie ma co liczyć.

Nieco szkoda, że to kolejny projekt, który wygląda bardzo interesująco, ale jest niemożliwy w zrealizowaniu. Dużo realniejsza wydaje się Samsungo-podobna Xperia Edge Premium i to właśnie chyba ją chciałbym zobaczyć najbardziej.

Samsung w końcu jest liderem rynku, więc Sony mogłoby trochę od Koreańczyków podpatrzeć.


Źródło: Kiarash Kia via concept-phones.com

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post