SzklanySamuraj.pl

Co wyszłoby z połączenia Xperii XZ Premium oraz zagiętego ekranu rodem z Samsunga Galaxy S7? Nie musicie się zastanawiać, ponieważ jest już koncept, który realizuje tę wizję.

W ostatnim czasie pojawiło się całkiem sporo fanowskich projektów smartfonów Sony, jak chociażby Xperia X Ultra czy też Xperia XZ Ultra i Xperia Ultra Wide. Japońska korporacja jest bardzo wdzięcznym tematem do takich konceptów, ponieważ w ostatnich latach wprowadzono jedynie drobne zmiany w wyglądzie mobilnych produktów. Właśnie dlatego fani mogą sobie pofantazjować na temat tego, jak mógłby wyglądać idealny japoński telefon.

Tym razem Xperię na warsztat (lub tablet graficzny) wziął Concept-Creator (via concept-phones.com), a finalny projekt prezentuje się tak:

Sony Xperia Edge Premium jak można się domyślić stawia na zagięty ekran rodem z topowych Samsungów. Oczywiście twórca nie zapomniał o dorobku japońskiej korporacji i wyświetlacz ma rozdzielczość 4K, czyli tyle samo co Xperia XZ Premium. Ponadto w tym koncepcie uwzględniono podwójny aparat, czyli coś na co fani Sony czekają od dłuższego czasu. Kto nie chciałby zobaczyć takiego rozwiązania od lidera rynku matryc fotograficznych do smartfonów? Pewnie większość osób czytających ten tekst zgodnie kiwnęła głową. Niestety Japończycy na razie tylko dostarczają takie produkty innym graczom, a sami ciągle stawiają na jeden aparat. Trochę szkoda, ale miejmy nadzieję, że to się szybko zmieni.

Co jeszcze przykuwa uwagę w tym projekcie? Kolory!

Szklane Xperie świetne wyglądają w kolorze czarnym lub srebrnym, ale wersja czerwona (według plotek taka XZ Premium ma się niedługo pojawić!) lub niebieska dużo bardziej przyciągają uwagę. Może i nie nadawałyby się one dla poważnego biznesmana, ale kto poza nimi nie chciałby mieć takiego urządzenia w kieszeni? Ja zdecydowanie tak, tylko pewnie nie wiedziałbym na który z wariantów postawić. Sądzę, że stanęłoby na niebieskim, ponieważ ostatnio mam słabość do takich smartfonów, ale czerwień również wygląda zjawiskowo.

Problem w tym wszystkim jest tylko jeden… to tylko projekt i nic więcej.

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post