SzklanySamuraj.pl

Sony w tym roku skupi się na produktach z wyższej i średniej półki, ale sprzedaż prawdopodobnie spadnie. A może sytuację poprawi nadchodzący 6-calowiec?

Sony Mobile nie jest najmocniejszą gałęzią Sony, a co więcej według wielu to kula u nogi. Wyniki sprzedaży nie są zbyt optymistyczne, ale jak informowali przedstawiciele firmy plotki o sprzedaży działu mobilnego to tylko plotki i do niczego takiego nie dojdzie. Nie da się jednak nie zauważyć, że Japończycy nie radzą sobie najlepiej, a plany sprzedażowe na kolejny rok.

Jak poinformował DigiTimes.com jeden z tajwańskich dostawców Sony w roku fiskalnym 2015 (1 kwietnia 2015 – 31 marca 2016) zamierza sprzedaż 38 milionów smartfonów, co będzie wynikiem nieco gorszym od tegorocznego (39,2 mln). Ma to być spowodowane tym, że Sony Mobile nadal będzie reorganizowane, a ponadto Japończycy chcą skupić się na produktach z wyższej i średniej półki. Dobrym przykładem niech będzie Xperia M4 Aqua, które oferuje dobrą wydajność w rozsądnej cenie i możemy pokazywać jak Sony pojmuje średnią półkę.

23_Xperia_Z4_Tablet

Ciekawą informacją jest również to, że dostawcy zaczęli rozwijać 6-calowe ekrany dla Sony. Nie wiadomo niestety o nich nic więcej, ale to może wskazywać, że w tym roku zobaczymy tez kolejną Ultrę, możliwe, że z serii Z.

Dzisiaj pisałem Wam również o tym, co będzie miała w sobie Xperia Z4 i to jest moim zdaniem kluczowy produkt na ten roku. Zet4 musi nawiązać walkę z konkurencją i dobrze byłoby gdyby udało jej się osiągnąć świetne wyniki sprzedaży. Japończycy umocniliby swoją pozycję w kategorii premium, a poza tym przy rozsądnej promocji mogą również zostać mocnym graczem na średniej półce. M4 Aqua to model, który mimo ceny w okolicach 1200 złotych może zwrócić uwagę nawet bardziej wymagających użytkowników.


Źródło: digitimes.com via xperiablog.net

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post