SzklanySamuraj.pl

Część z Was gdy zobaczy adres bloga zapewne powie, w końcu na swoim! Ja w sumie też, chociaż ta decyzja do łatwych nie należała. W tym wpisie postaram się ją Wam trochę przybliżyć.

Nie chcę rozpisywać się nad historią Szklanego Samuraja, ponieważ już to robiłem. Dlatego na początku podrzucę Wam dwa wpisy: pierwszy o starcie tego bloga oraz drugi podsumowujący pierwsze miesiące blogowania. One powiedzą Wam mniej więcej jak to wyglądało, ja skupię się na tej niemałej zmianie.

Zakładając Szklanego Samuraja rozważałem różne opcje, również postawienie od początku na oddzielnego bloga. Zdecydowałem się na zrobienie go jako sub-bloga Konduxa, ze względu na kilka czynników. Pierwszym było to, że sam nie wiedziałem jak mi to będzie szło. Jakbym pisał raz na tydzień, to oddzielny blog nie miałby sensu. Przynajmniej w moim odczuciu. Poza tym nie chciałem się znów rozdrabniać na kilka stron, ponieważ już nie raz to przechodziłem i w większości kończyło się podobnie, ich zamknięciem. Czemu więc ta zmiana?

Ponieważ Szklany Samuraj ma potencjał, żeby być czymś większym, a trzymanie go pod skrzydłami Konduxa zwyczajnie mnie ograniczało. Niektóre wpisy nie miałyby sensu przy poprzednim rozwiązaniu, ale teraz będą sprawdzać się znakomicie (przynajmniej mam taką nadzieję). Rozdzielenie tych dwóch blogów daje mi też większe możliwości tworzenia oddzielnych rzeczy. No i oczywiście statystyki też są ważne. Pod tym względem jest to gorsze rozwiązanie, ale stwierdziłem, że nie warto trzymać wszystkiego w jednym miejscu jedynie dla większej liczby unikalnych użytkowników. Nie ukrywam, że Szklany Samuraj często ładnie podkręcał wyniki Konduxa, ale nie wszystko się liczy w kliknięciach. Zdecydowanie wolę tutaj zrobić (i na Konduxie też) mniejsze społeczności, ale bardziej skupione na jednej rzeczy.

Czego możecie oczekiwać teraz od te bloga? Na pewno większej ilości wpisów, które będą zahaczały o trochę szerszą tematykę. Nadal to będzie strona o produktach Sony, ze szczególnym uwzględnieniem Xperii, ale felietony technologiczne też będą się tutaj czasem pojawiać. Oczywiście jestem otwarty na wszelkie uwagi, bo chciałbym tutaj stworzyć fajną społeczność skupioną wokół produktów japońskiej firmy i mam nadzieję, że dzięki Waszej pomocy mi się to uda!


A Ty jesteś już Szklanym Samurajem?

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

 • JakubJakub

  Author Odpowiedz

  Ja bym chętnie widział jak przypominasz całą historię Sony, albo jakie telefony miałeś w ciągu swojego życia 🙂


 • Fajny ten pasek na górze 🙂 tez skłaniam się ku pomysłowi @Jakub


  • KonduxKondux

   Author Odpowiedz

   Chodzi Ci o Breaking? 😉 Musze jego nazwą zmienić i go sprecyzować 😉


Next Post