SzklanySamuraj.pl

Po długich miesiącach zastanawiania się czy to smartfon Sony będzie telefonem Bonda wiadomo już wszystko. To Xperia Z5 będzie służyć agentowi 007.

Jeśli uważnie śledzicie poczynania Sony, to na pewno wiecie, że kilka miesięcy temu japońska firma borykała się z ogromnym wyciekiem danych. Wśród nich były maile dotyczące Sony Mobile oraz właśnie telefonu Bonda. Wiadomo z nich, że ani reżyser, ani główny aktor (Daniel Craig) nie uważają Xperii za najlepsze i nie chcieli zgodzić się na ich udział w filmie. Wyszło inaczej co potwierdza spot „Made for Bond” promujący nowy film z przygodami agenta 007 o nazwie Spectre:

Widać w nim, że Pani Moneypenny, którą gra Naomie Harris odbiera telefon dla agenta jej Królewskiej Mości, a w walce z bandziorami pomaga jej oprócz samego smartfona także aparat Sony RX100 IV. Najistotniejszy jest z tego wszystkiego fakt, że to właśnie Zetka została narzędziem pracy Bonda, ponieważ było co do tego trochę wątpliwości.

Czy Xperia Z5 nadaje się na telefon Bonda?

I na to pytanie jest mi niezwykle ciężko odpowiedzieć, ponieważ będąc zupełnie szczerym Xperia Z5 nie ma w sobie ani grama rewolucji, a to pasowałoby do Bonda. Mimo tego, trzeba przyznać, że wizualnie nowe Xperie prezentuje się świetnie i tak eleganckich urządzeń ciężko jest szukać na tym rynku. A co bardziej pasowałoby do agenta jej Królewskiej Mości niż jeden z najbardziej dostojnych smartfonów na rynku? Do garnituru jak znalazł! Poza tym w spocie pokazane są możliwości fotograficzne Z5 przy bardzo trudnych warunkach oświetleniowych, co może zostać ciekawie wykorzystane w filmie.

Wszystko fajnie, ale pewnie wielu z Was zastanawia się co w takim razie z Xperią Z5 Premium, przecież to ona jest topowym smartfonem Sony. No i na dodatek ma jeszcze ekran 4K, co można świetnie wykorzystać w takim filmie (np. oglądanie bardzo dokładnych zdjęć szpiegowskich przeciwnika na wyświetlaczu lub potencjalnych kobiet Bonda) i w materiałach promocyjnych śmiało można nazwać to rewolucją. Mimo tego, to zwykła Zet5 jest telefonem najpopularniejszego agenta specjalnego i ja to w pełni rozumiem. Wszystko sprowadza się do jednego – sprzedaży!

Nie oszukujmy się, że Xperia Z5 Premium nie powstała, żeby wyciągać Sony z finansowego dołka, ale miała wyznaczać trendy. Niemal 4 tysiące złotych to suma grubo przesadzona, ale już druga czwórka, czyli ekran 4K wydaje się ciekawym rozwiązaniem. Dla wielu również przesadzonym, ale unikalnym i pierwszym na świecie. Mimo tego postawienie na ten model w filmie mogłoby się okazać klapą, ponieważ większość ludzi zapalonym bo obejrzeniu Spectre zderzyłaby się z szarą rzeczywistością, a konkretniej swoim portfelem i ceną za ten wariant. W przypadku zwykłej Zetki z numerem 5 jest już lepiej. Nadal uważam, że jest ona za droga, ale 1000 złotych piechotą nie chodzi, szczególnie że pewnie ten model będzie szerzej promowany też u operatorów, więc jego ceny szybciej spadną.

Cieszy mnie fakt, że Sony Pictures dogadało się z Sony Mobile i to właśnie Xperia Z5 będzie telefonem Bonda. Na film na pewno się wybiorę i chociaż szukanie scen, gdzie pojawi się Zet5 nie będzie moim priorytetem to na pewno zwrócę na to uwagę. No i chyba obecnie nie ma lepszego wyboru dla topowego agenta pod względem wyglądu niż smartfony Sony, zgadzacie się?


Źródło: Sony (informacja prasowa)

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post