SzklanySamuraj.pl

W listopadzie trafi do kin nowy film z Jamesem Bondem, Spectre. Od kilku miesięcy fani zastanawiają się czy Xperia będzie nowym telefonem agenta 007. Wygląda na to, że tak, ale to może nie być Zetka!

Informacje o tym, że telefonem agenta jej Królewskiej Mości będzie następna Xperie trafiły do sieci już w grudniu zeszłego roku. Według nich to model Z4 miał służyć brytyjskiemu agentowi w filmie Spetre, ale jak wiemy ten smartfon trafił już na rynek i delikatnie mówiąc nie zasługuje, żeby spełniać taką rolę. No chyba, że będzie jakaś misja w lodowych ostępach Rosji. Potem do sieci trafiły dużo smutniejsze dla fanów Xperii informacje, ponieważ według nich zarówno reżyser jak i główny aktor (Daniel Craig) uważali, że smartfony Sony nie są najlepsze na rynku, a tylko z takich chce korzystać James Bond. No i Koreańczycy (Samsung) podobno oferowali dużo większe pieniądze…

Teraz chyba wszystko zaczyna się wyjaśniać, ponieważ do sieci za sprawą digi-wo.com trafił obrazek, który widzicie poniżej. Oczywiście nie wiadomo jak jest z jego autentycznością, ale sugeruje on, że James Bond ostatecznie będzie korzystać z Xperii, tylko nie wiadomo której.

 

Xperia-Z5-Made-for-Bond

Na obrazku jak widzicie została zamazana litera, przez co wiemy jedynie, że agent 007 będzie używać jednaj z Xperii oznaczonej numerem 5. Oczywiście najbardziej prawdopodobne jest rozwiązanie takie, że to flagowa seria Z będzie spoczywać w kieszeni najbardziej znanego szpiega świata. Problemem może być jedynie to, że według wszystkich zapowiedzi Xperia Z5 nie będzie fenomenem. Co więcej może być niewystarczająca dla samego Bonda.

Dlatego możliwe, że powstanie jakaś nowa seria, która lepiej będzie trafiać w gusta samego aktora jak i reżysera. Jest to rozwiązanie mało prawdopodobne, ale możliwe. Ja myśląc o takiej ewentualności od razu przypominam sobie Xperię P2, która moim zdaniem pasowałaby niemal idealnie do Bond. Jedynym minusem jaki teraz zauważam to jej potencjalny wygląd, czyli to, że mogłaby być grubsza niż większość flagowców innych firm.

Drugą istotną kwestią jest to czy wersja specjalna będzie rzeczywiście specjalna. Pisałem o tym lata temu, przy promocji Xperii T. Ona również była telefonem Jamesa Bonda, ale kompletnie nic z tego nie wynikało. Jej wyjątkowość była bardzo ograniczona, ponieważ w Polsce tylko Orange oferowało „specjalny” model. Co więcej cała magia polegała na dorzuceniu kilka tapet, motywów i urywków filmowych do smartfona i tyle. Nic więcej, żadnego głupiego napisu na telefonie w stylu „Made for Bond” czy „007 edition”. Wychodziło na to, że sam mogłem zmienić każdego smartfona w edycję Jamesa Bonda w kilka minut. Nie wiem jak dla Was, ale jak w tym żadnej magii nie czuję.

Dlatego cieszę się, że któraś z Xperii będzie telefonem Bonda. To może być świetna promocja, ale niech Sony zrobi to tym razem dobrze. Nie mówię, że każda Xperia ma mieć złote napisy związane z Bondem i wygrawerowaną twarz Daniela na tylnym panelu. Niech powstanie taka seria, którą będzie mógł nabyć każdy zainteresowany i wtedy sam chętnie wezmę ją pod uwagę. Jeśli jednak mam płacić za kilka dodatkowych tapet to ja podziękuje.


Źródło: digi-wo.com via xperiablog.net

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

  • James Bond powinien mieć Nokię 3310. Ale wtedy film trwałby pięć minut, bo wszyscy przeciwnicy zginęli by od uderzenia cegłą 😀


Next Post