SzklanySamuraj.pl

Dzisiaj mają zostać zaprezentowane nowe Xperie (Z5, Z5 Compact oraz Z5 Premium), ale wygląda na to, że wiemy o nich już wszystko. Oprócz dokładnej specyfikacji w sieci pojawiły się także zdjęcia.

O tym, że na targach IFA zobaczymy aż 3 Xperie już pisałem. Co więcej wyciekły także zdjęcia, film (już zdjęty) oraz szereg informacji o tym, że już dzisiaj światło dzienne ujrzy Xperia Z5, Xperia Z5 Compact oraz Xperia Z5 Premium. Nie chciałbym pisać teraz trzeciego, niemal identycznego tekstu – szczególnie, że za kilka godzin wszystko będzie wiadomo – więc skupie się jedynie na samym „mięsie”, które pojawiło się w sieci. Zacznę od zdjęć całej trójki:

Oprócz fotografii dwie nowe Xperie pojawiły się także w aplikacji benchmarkowej GFXBench. Widać na nich, że będą one miały odpowiednio 4,5-calowy ekran HD oraz 5,1 cala i FullHD. Możliwe, że nie zostały uwzględnione przyciski ekranowe i Xperia Z5 oraz Z5 Compact będą miały odpowiednio 4,6 oraz 5,2 cala, czyli tak jak informowały poprzednie przecieki. Poza tym za moc będzie odpowiadać Snapdragon 810, a razem z nim zobaczymy 2 lub 3 GB pamięci RAM. Cieszy informacja, że obydwa modele zostały przyłapane z 32 GB pamięcią wbudowaną (wolna przestrzeń – 23 GB), ponieważ w dzisiejszych czasach 16 GB to jednak trochę zbyt mało. Przednie aparaty będą miały prawdopodobnie 5 megapikseli, a na tylnych panelach znajdziemy 23 Mpix matryce. 7 megapikseli w benchmarku pokazuje jakie zostały zrobione nimi zdjęcia, czyli wygląda to na tryb auto, który nie może wykorzystać pełnej rozdzielczości zdjęć.

Tak jak pisałem wcześniej nie chcę się powtarzać, więc dodam tylko, że nadchodzące Xperie prezentuje się wyśmienicie. Wszystkie warianty zapowiadają się świetnie i mam nadzieje, że Sony dorzuci także coś więcej, chociażby pokazując fenomenalne możliwości fotograficzne (tzn. lepsze oprogramowanie). Na razie pozostaje tylko czekać do oficjalnej premiery, ponieważ na niej dowiemy się wszystkiego i oczywiście pojawią się także specjalne teksty na tym blogu.


Źródło: nu.nl via xperiablog.net, GFXBench (1), (2) via xperiablog.net

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post