SzklanySamuraj.pl

Szklany Samuraj to blog stworzony głównie dla fanów Xperii, ale czy to znaczy, że większość czytelników korzysta z telefonów Sony? No właśnie, nie do końca…

Ostatnio zrobiłem całkiem spore podsumowanie zeszłego roku oraz opisałem plany na 2018, ale specjalnie pominąłem w tym wpisie kilka statystyk, o których nieco więcej będzie dzisiaj. Bez zbędnego przedłużania, zacznijmy od tego z jakich przeglądarek korzystacie:

Rządzi Chrome, z którego korzysta prawie połowa czytelników. Ponad 24 procent z Was używa rozwiązania wbudowanego w Androida, a potem jest Firefox, Safari i Opera. Tutaj nie ma raczej większych zaskoczeń, ale już przy drugiej statystyce było nieco inaczej.

Zobaczcie ilu z Was czyta bloga na komputerze, a ilu na smartfonie:

Muszę przyznać, że tego się nie spodziewałem. Praktycznie codziennie obserwuję statystyki, ale jak większość blogerów skupiam się tylko na liczbie użytkowników. Dopiero pod koniec roku wszedłem nieco głębiej i zobaczyłem, że większość z Was wchodzi na bloga przez smartfona!

Różnica nie jest minimalna, a dość znacząca, ponieważ prawie 65 procent osób wchodzi na Samuraja przez telefon, a dodatkowo nieco ponad 2 procent używa tabletu. Sam wchodzę na bloga głównie na komputerze i tak robi również trochę ponad 30 procent czytelników. To mało, a przynajmniej tak mi się wydaje.

Zdecydowanie bardziej będę teraz myśleć o swoim blogu z perspektywy smartfona, a nie notebooka. Nie wiem czy to doprowadzi do jakiś wielkich zmian, ale na razie chyba jest dobrze, prawda?

No dobra, teraz coś, co dla wielu będzie najważniejsze, czyli z jakich urządzeń korzystacie:

Już na pierwszym miejscu jest pewne zaskoczenie, ponieważ wychodzi na to, że Szklanego Samuraja najczęściej czytacie na iPhone’ach! Zanim jednak szczęka opadnie Wam na podłogę muszę coś wytłumaczyć, Google Analytics nie do końca sobie radzi z rozpoznawaniem poszczególnych smartfonów Apple’a, dlatego traktowane są one jako jedno.

Potem mamy urządzenia niezdefiniowane (czyli cholera wie co tam się chowa), a dalej są dwa produkty Huawei’a: P8 Lite i P9 Lite. To dość dobrze pokazuje, które urządzenia chińskiej firmy są najpopularniejsze – te z dopiskiem Lite. To dość ciekawe, szczególnie patrząc na kolejne pozycje, czyli trzy urządzenia Samsunga: S7 Edge, S6 i S7. Po dwóch tanich Huawei’ach, są trzy drogie smartfony z serii Galaxy.

Potem jest pierwsza Xperia – M4 Aqua – a pierwszą dziesiątką zamykają kolejne koreańskie produkty. Szczerze mówiąc, spodziewałem się nieco więcej smartfonów Sony, ponieważ w pierwszej piętnastce są jeszcze tylko Z3 i Z3 Compact.

Reszty rankingu nie będę omawiać, ponieważ sami możecie wszystko zobaczyć, a dodam jedynie, że moja Xperia XZ zajmuje dopiero 48 miejsce.

Tacy są właśnie czytelnicy Szklanego Samuraja. Spodziewaliście się takich wyników, czy coś może Was zaskoczyło?

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post