SzklanySamuraj.pl

W ostatnich dniach napisałem kilka poradników świątecznych, w których zebrałem najciekawsze smartfony w danym budżecie. Zatrzymałem się na kwocie 2000 złotych i niż droższego już nie polecę. Już wyjaśniam dlaczego.

Powody takiej decyzji mam dwa. Pierwszym jest fakt, że wyznaczyłem sobie granicę 2000 złotych jako tą rozsądną. Gdybym polecał coś wyraźnie droższego, to teoretycznie przeczyłbym sam sobie. Oczywiście to nie do końca tak, ponieważ to jest moje maksimum, a inni mogą wydawać i 5000 złotych, ale skoro takie miałem założenia, to będę się ich trzymać.

Po drugie i zdecydowanie ważniejsze, niemal wszystkie współczesne flagowe smartfony są na tyle dobre, że większość użytkowników będzie z nich zadowolona. Testowałem chociażby HTC U11, OnePlusa 5, Xperię XZ1Xperię XZ Premium, Xperię XZ1 Compact oraz Samsunga Galaxy S8 i mogę powiedzieć jedno… każdy z tych telefonów jest świetny. Mają swoje mocne oraz słabe strony, ale niezależnie który wpadłby mi pod choinkę, byłbym zadowolony. Mając więcej niż 2000 złotych, polecałbym Wam sprawdzenie kilku urządzeń – czy to w sklepie, czy to u znajomych – i dopiero wybranie tego idealnego dla siebie.

Może i takie wytłumaczenie nie będzie dla Was wystarczające, ale moim zdaniem teraz naprawdę nie ma już słabych telefonów, oczywiście mówię o flagowcach topowych firm. Xperie mogą Wam się nie podobać lub być zbyt kanciaste, w HTC prawdziwym utrapieniem był dla mnie brak mini jacka, a za to w Galaxy S8 szczerze znienawidziłem umiejscowienia czytnika linii papilarnych. Mimo tego, to jedynie szczegóły, gdyż każde z tych urządzeń działało świetnie i ciężko byłoby mi wskazać jednoznacznie najlepsze.

Dlatego szukając flagowca, zwróćcie uwagę na szczegóły – dla mnie to one są najważniejsze!

No i oczywiście zobaczcie wszystkie poradniki świąteczne:

3 najlepsze smartfony do 600 złotych [Poradnik Świąteczny]

5 najlepszych smartfonów do 1000 złotych [Poradnik Świąteczny]

5 najlepszych smartfonów do 1500 złotych + BONUS [Poradnik Świąteczny]

5 najlepszych smartfonów do 2000 złotych + BONUS [Poradnik Świąteczny]


Zdjęcie: Pixabay

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

  • Dla mnie narazie idealnym wyborem jest S7. Brakuje mi tylko aktywnego czytnika jak jest w serii A. No i można już go mieć za 1500. Wyświetlacz i aparat jedne z najlepszych jakie są.


Next Post