SzklanySamuraj.pl

Jeszcze nie została oficjalnie zaprezentowana Xperia Z4, a już możemy przeczytać co będzie oferować Xperia Z5, która może zostać pokazana jeszcze w tym roku!

Dzisiaj pisałem Wam, że za kilka dni możemy poznać nową Xperie. Nie wiadomo czy będzie to Z4 czy może Sony zdecyduje się na pokazania Z3 Neo, czyli odświeżonej wersji flagowca. Jeśli 20 kwietnia nie zobaczymy nowego modelu z najwyższej półki to bardzo możliwe, że dopiero na wrześniowych targach IFA w Berlinie zostania pokazany następca Z3. A już pod koniec roku Sony wypuści Z5…

Nie wiem czy jest to głupi żart czy naprawdę rzetelna informacja, ale taką dziś podał portal androidorigin.com powołujący się na swoich informatorów. Według tego źródła Xperia Z5 ma zostać pokazana w 4 kwartale tego roku lub w styczniu następnego jeśli Snapdragon 820 nie będzie jeszcze gotowy. Bardziej logiczna wydaje się styczniowa data, ale nadal jest to dość dziwne, że Sony zrobi sobie teraz dłuższą przerwę między kolejnymi flagowcami, a potem znów wróci do systemu, który się nie sprawdzał. Co ciekawe razem z Z5 zostaną również pokazane dwa inne modele: Xperia Z5 Ultra oraz the Xperia Z5 Compact, które również maja pracować pod kontrolą tego samego procesora.

Zarówno Z5 jak jej jej większa wersja zostaną wyposażone w wyświetlacze o rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli) i będą one dostępne z taką specyfikacją na wszystkich rynkach. Xperia Z4 może dostać ekran QHD jedynie w niektórych krajach (reszta FullHD). Poza tym obydwa smartfony zaoferują nam 4 GB pamięci operacyjnej RAM oraz nowe moduły aparatu, które ciągle nie będą wyposażone w IOS (optyczną stabilizację obrazu). Ma ona trafić do smartfonów Xperia w ciągu roku lub dwóch. Xperia Z5 Ultra będzie również mieć czytnik linii papilarnych z technologią Ultrasonic od Qualcomm’a.

Istotną zmianą będzie również to, że w serii Z5 inżynierowie zrezygnują z dobrze nam znanego wyglądu Omni-Balance. Nie wiadomo czym zostanie on zastąpiony, ale ma to być coś zupełnie nowego. Czy to jest dobry ruch to ciężki mi oceniać, ponieważ na razie nie wiadomo co Sony zamierza zaprezentować. Według mnie Xperie są jednymi z najładniejszych urządzeń na rynku i mam nadzieję, że Japończycy tego nie zepsuje.

Dziwne są te doniesienia. Jeszcze nie poznaliśmy Z4, a już wiemy co będzie napędzać następny model. Ja mam nadzieję, że Z5 przyniesie sporo zmian, ale niech Sony zostanie przy rocznym wydawaniu flagowców. Tak będzie dla Japończyków po prostu lepiej.


Źródło: androidorigin.com

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

  • i oni chcą być poważnym graczem (jeśli to prawda) xD
    Niech najlepiej będzie nowy flagowiec co miesiąc i ucinanie z każdym nowym sprzętem wsparcia dla poprzednich modeli 😀
    ale miło, że dali aktualkę do 5.0 dla m.in Z1 Compact


Next Post