SzklanySamuraj.pl

Wczoraj Sony zapowiedziało start przedsprzedaży Xperii XZ Premium. Od 8 maja będzie można składać zamówienia na tego smartfona, ale kiedy trafi on na półki sklepowe? Ja już to wiem i to jako pierwszy w Polsce!

W pierwszych ofertach przedsprzedaży Xperii XZ Premium mówiono o dacie 1 czerwca. Niestety nie była to pewna informacja, o czym świadczy fakt, że zniknęła już ze stron internetowych (np. Amazonu). Wyglądało na to, że dowiemy się tego dopiero 8 maja, ponieważ od tej daty będzie można składać zamówienia na super flagowca Sony. Na szczęście dla niecierpliwych już teraz wiadomo kiedy pierwsze modele trafią do rąk klientów. Na dodatek miło jest mi poinformować, że jako pierwszy w Polsce i prawdopodobnie również na świecie mogę napisać o tym, że…

Xperia XZ Premium trafi do pierwszych klientów 6 czerwca!

Wiem to ze strony sklepu X-Kom, który już zamieścił obydwie wersje kolorystyczne u siebie (Chrome Black / Chrome Silver). To właśnie od tego dnia mają być realizowane pierwsze zamówienia z przedsprzedaży. Strzelam, że na świecie będzie bardzo podobnie, chociaż tego nie mogę zagwarantować. Nadal nie wiadomo co będzie dodane do zestawów zakupionych w maju, na tę informację prawdopodobnie będziemy musieli poczekać do oficjalnego startu przedsprzedaży.

Niestety wraz z informacją o tym kiedy pierwsi użytkownicy będą mogli cieszyć się swoimi topowymi Xperiami, mam również nieco mniej wesołych przemyśleń. W sumie to mam tylko jedną myśl w głowie:

Ponad 3 miesiące czekania na telefon? Wolne żarty!

Sony Xperia XZ Premium została zaprezentowana 28 lutego. Do sprzedaży trafi 6 czerwca. To oznacza, że od premiery do wejścia na rynek minie 98 dni! Rozumiem, że Sony zawsze działało w tej kwestii nieco nieporadnie, ale ponad 3 miesiące czekania na telefon brzmią jak raczej mało śmieszny żart, a nie poważna strategia biznesowa.

Zdaję sobie również sprawę, że jednym z powodów mogą być opóźnienia w dostarczeniu Snapdragona 835, ponieważ pierwsze partie w całości trafiały do Samsunga. Ja naprawdę mogę wiele zrozumieć, jak chociażby marketingowe aspekty pokazania pierwszego telefonu z 1 gigabitowym przesyłem danych czy też chęć bycia przed Samsungiem, ale to nadal wygląda komicznie.

LG G6 (ze starszym procesorem Snapdragon 821), który został pokazany w tym samym czasie co XZ Premium, trafi do pierwszy klientów 21 kwietnia. Obydwie wersja Galaxy S8 już 18 zawitają w domach najwierniejszych fanów. Chyba warto przypomnieć, że ich premiera miała miejsce 29 czerwca.

Sony stworzyło świetny telefon i rozsądnie go wyceniło (3199 złotych), ale jak to Sony, musiało dać ciała w jakimś elemencie. W tym roku jest to czas oczekiwania na ten model. Cóż, nawet jeśli ktoś chciał poczekać za Xperią XZ Premium, to nie wiem czy wcześniej nie skusi się na Samsunga lub LG-ka, w końcu będzie miał je półtora miesiąca wcześniej!


Na koniec pozostaje mi zaprosić Was do przypomnienia sobie mojego tekstu o tym modelu: Sony Xperia XZ Premium to jeden z najlepszych smartfonów na świecie, ale czy to wystarczy?


Nie bój się skomentować! W końcu jesteśmy tutaj, żeby pogadać, prawda? 

Możesz także zrobić to na FanPage lub w specjalnej grupie dla fanów Xperii!


Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post