SzklanySamuraj.pl

Sony zaprezentowało Xperię XZ Premium pod koniec lutego, ale cały czas nie była znana ani data, ani cena tego smartfona. Teraz wiadomo już sporo i powiem jedno – jest dobrze!

Japończycy nie zwalniają tempa. Jeszcze wczoraj pisałem o polskich cenach – swoją drogą, bardzo rozsądnych – Xperii XA1 oraz XA1 Ultra, a już dziś wiadomo nieco więcej o flagowcu japońskiej firmy. Z informacji prasowej dowiedziałem się, że:

Zanim (uciekając przed deszczem) wyślemy Wam gorące, wielkanocne życzenia, krótki news ‒ zaczynamy odliczanie!

Odliczamy tutaj: sonymobile.com/przedsprzedaz ‒ do dnia, w którym rozpocznie się przedsprzedaż smartfonów Xperia XZ Premium.

Tym razem niespodzianka związana z przedsprzedażą będzie bombowa jak prawdziwie wiosenna bomba witaminowo-energetyczna! 

Tej nowej energii i witamin, które dają siłę stawiania czoła wszelkim wyzwaniom życzymy Wam dziś szczególnie mocno.

Odliczajcie z nami!

Wchodząc na stronę można dowiedzieć się, że przedsprzedaż rozpocznie się 8 maja, czyli za jakieś 3 tygodnie. Tym razem Japończycy dobrze podeszli do tematu promocji, ponieważ pod wymienionym linkiem znajdziemy wszystkie zalety nowe Xperii XZ Premium, przez co potencjalny nabywa szybko dowie się czemu powinien postawić na tego smartfona.

A jak z ceną? Jest dobrze!

W przedsprzedaży za Xperię XZ Premum przyjdzie nam zapłacić 3199 złotych, czyli tyle ile sugerowały pierwsze oferty z innych krajów. Dużo, mało? Zależy jak na to patrzeć.

Z jednej strony wydanie 3000 złotych za telefon to sporo. Z drugiej, Sony w końcu wyceniło rozsądnie swojego super flagowca. Model Xperia Z5 Premium na starcie kosztował 3999 złotych, czyli aż 800 złotych więcej! No i patrząc na konkurentów również nie jest tak źle:

Samsung Galaxy S8 – 3499 złotych;

Samsung Galaxy S8+ – 3999 złotych;

LG G6 – 3299 złotych;

Huawei P10 – 2699 złotych.

Ja widać główni konkurencji z Korei wypadają drożej niż topowa propozycja Sony. Oczywiście dorzucają oni sporo gratisów, ale Japończycy wspominają, że ich oferta będzie bombowa, więc może być nawet lepiej. Sporo tańszy jest P10, ale jest to również nieco mniej zaawansowana konstrukcja.

Mi się cena podoba!

I to chyba najlepsze zakończenie tego tekstu. Czytając kilka tekstów o przedsprzedaży Xperii XZ Premium opinie były podobne. Sony w końcu zaczęło rozsądnie wyceniać swoje produkty i miejmy nadzieję, że teraz będzie tylko lepiej.

To jak, kupicie Xperię XZ Premium?


Nie bój się skomentować! W końcu jesteśmy tutaj, żeby pogadać, prawda? 

Możesz także zrobić to na FanPage lub w specjalnej grupie dla fanów Xperii!

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

  • Bym kupił 100% ten smartfony tylko niema kasy naniego


Next Post