SzklanySamuraj.pl

Sony Xperia XZ Premium to obecnie jeden z najbardziej zaawansowanych smartfonów na świecie. Wiadomo już ile prawdopodobnie przyjdzie nam za niego zapłacić, tylko czy warto?

Pierwsze informacje o cenie Xperii XZ Premium nie były zbyt zachęcające, przynajmniej dla Europejczyków. Kwota, która wyciekła do sieci to 799 dolarów, co oznacza, że za takie pieniądze telefon pojawi się w USA. Gdybyśmy po prostu przeliczyli to na nasze, nie byłoby tragedii, ponieważ Xperia kosztowałaby wtedy ok. 3250 złotych. Niestety przy takich cenach przelicznik najczęściej wygląda tak:

1 dolar = 1 euro

To oznacza, że:

799 dolarów = 799 euro = 3450 złotych

Niby nadal nie jest to jakaś ogromna różnica, ale Polacy przeważnie nie są rozpieszczani cenami smartfonów, więc strzelałbym, że nad Wisłą za XZ Premium trzeba będzie zapłacić jakieś 3499-3599 złotych. Według niektórych to mogłoby być nawet droższej, szczególnie że Z5 Premium na początku została wyceniona na 3999 złotych.

Cóż, te kwoty nie wyglądają zbyt zachęcająco, ale…

Cena Xperii XZ Premium może być niższa niż zakładano!

Model ten pojawił się już w przedsprzedaży i to nie w Stanach Zjednoczonych, ale w Wielkiej Brytanii. Obecnie oferty są trzy:

Amazon / Clove / Unlocked Mobiles

Ceny za tę Xperię wahają się między 639, a 649 funtów. W przeliczaniu na złotówki, jest to jakieś 3220 złotych. Jeśli oficjalna wycena będzie taka sama, to oznacza, że na półki trafi ona z metką 3199-3299 złotych.

Dużo?

Tak, ale konkurencja będzie kosztować podobnie, a Xperia XZ Premium pod kilkoma względami jest wyjątkowa. Sony ma szansę na przyzwoitą sprzedaż, ale warunkiem jest odpowiednia kampania marketingowa. Liczę również na to, że w ramach uatrakcyjnienia oferty, kupujący dostaną w zestawie porządne słuchawki japońskiej firmy lub inne dodatki warte kilkaset złotych. Wtedy to może się udać, chociaż…

Dla mnie to nadal kwota zaporowa i chyba nigdy nie wydam tyle na telefon. Zdanie może zmienie za kilka miesięcy, ponieważ Xperia XZ Premium trafić ma na rynek 1 czerwca (według powyższych ofert).


Źródło: XperiaBlog.net

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post