SzklanySamuraj.pl

Cierpliwość użytkowników Xperii M2 oraz Xperii M2 Aqua została wynagrodzona, ponieważ ruszyła właśnie aktualizacja do Androida 5.1 Lollipop. 

Sony i aktualizacje – te słowa przez długi czas nie szły ze sobą w parze, ale widać światełko w tunelu, trochę opóźnione, ale jednak jest. Na szczęście już w czerwcu było wiadomo, że Xperia M2 oraz M2 Aqua dostaną Androida 5.1 Lollipop. Sam mam M2, więc ta wiadomość bardzo przypadła mi do gustu. Oczywiście minął już rok od zaprezentowania tej wersji systemu, a wczoraj oficjalnie pojawił się na rynku Android 6.0 Marshmallow, ale tym razem nie będę narzekać. Sony obiecało aktualizację i Sony dotrzymuje słowa.

W nowej wersji oprócz oczywiście wyglądu opartego na „material design”, zostanie też dodanych sporo możliwości personalizacji, lepsza integracja z LinkedIn oraz inteligentnymi gadżetami. Poza tym można się spodziewać małych zmian, które wyjdą z czasem. Aktualizacja już ruszyła i pierwsi użytkownicy na świecie mogą cieszyć się Lollipopem. Niestety nie wiadomo kiedy pojawi się ona w Polsce i jak szybko będzie wdrażana. Może tylko mieć nadzieje, że to kwestia dni lub tygodni, a nie miesięcy.

Ja oczywiście na bieżąco będę sprawdzać dostępne aktualizację i jak tylko dla mojej M2 pojawi się Lollipop to od razu się na niego zdecyduje. Cieszy mnie fakt, że Sony jako jeden z nielicznych producentów nie zapomina o średniej półce. Co więcej według nieoficjalnych informacji Xperia M2 może dostać także Androida 6.0 Marshmallow co byłoby genialną zagrywką Japończyków.

A Wy czekacie na Lollipopa w swoich telefonach?


Źródło: Sony Mobile

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

 • Jeśli kupiłeś ją u operatora to może być gorzej. A jeśli nie, to będzie lepiej 😀


 • Polskie T-Mobile już chyba wypuszcza aktualizację, bo jest do ściągnięcia Lollipop przez Xperifirm. I pomyśleć, że specjalnie zmieniałem soft z T-M na CE1, żeby szybciej aktualizacje dostawać…


  • Wow, szybko 😀 Jak będziesz miał to możesz podzielić się wrażeniami 😉


   • Mam nadzieję że jutro pojawi się już CE1 więc będę miał czysty soft Sony.


   • Spodziewaj się aktualizacji, bo Orange i Play są już na serwerach. A CE1 ciągle nie ma…


    • Super, będę sprawdzać 😀


     • Damian KDamian K

      Author

      Pojawiło się CE1 na serwerach. Teraz aby PC Suite pokazało.


     • Już po Twojej poprzedniej wiadomości wykryło mi M2, dzięki 😉 Teraz właśnie się aktualizuję i pewnie jutro napiszę pierwsze wrażenia z użytkowania Lollipopa na tej Xperii 😉


     • Damian KDamian K

      Author

      Z tego co czytałem odwalili kawał dobrej roboty przy optymalizacji systemu. Jedynie skrajne opinie są co do aparatu, jedni twierdzą że jest lepiej, inni że skopany.


     • Niestety aparatu i tak nie sprawdzę. Mam tak porysowane szkiełko ochronne, że wszystko jest zamazane ;/


     • Damian KDamian K

      Author

      Też zauważyłeś że czasami animacja rwie na tym Lollipopie ?


     • Na razie nie, ale nie miałem jeszcze czasu na testy. Jutro chcę zrobić pierwsze wrażenia z Lollipopa


Next Post