SzklanySamuraj.pl

Sony ostatnio zaprezentowało Xperie E4, która została wyposażona w procesor MediaTek. Według niektórych źródeł takich urządzeń możemy spodziewać się więcej.

Według informacji od dostawców z Tajwanu, które przekazał dalej DiGiTimes, Sony zamierza wykorzystywać w produktach z niższej oraz średniej półki procesory MediaTek’a. Poza tym Japończycy chcą utrzymać i wzmocnić współpracę z innymi tajwańskimi firmami jak Foxconn/FIH Mobile, Compal Electronics oraz Arima Communications. Ostatnia z tych firm jest odpowiedzialna za produkcję Xperii E4 i według tych samych źródeł powstaną ich 3 miliony.

Kolejne smartfony z serii Xperia z łącznością 4G LTE będą wyposażone w 64-bitowe procesory MediaTek MT6752, które mają 8 rdzeni. Topowe produkty będą napędzane przez układy Qualcomm’a, czyli Snapdragona 810.

Jest to oczywiście spowodowane tym, że Sony chce zmniejszyć cenę swoich smartfonów, co powinno przełożyć się na większą sprzedaż. Ciężko stwierdzić czy jest to dobra decyzja. Nadal to Snapdragony są w większości urządzeń i wielu ludzi może nie być przekonanych do układów tajwańskiej firmy. Waszym zdaniem postawienie na MediaTeki to dobra decyzja?


Chcesz być na bieżąco z informacjami o Sony i Xperiach? Daj lajka!

Źródło: digitimes.com

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

Next Post