SzklanySamuraj.pl

Kilka dni temu pojawiły się pierwsze oferty przedsprzedaży na Xperię XA1, ale co z osobami szukającymi czegoś większego? Już mogą szykować pieniądze na Xperię XA1 Ultra!

Sony w ostatnim czasie zaprezentowało kilka nowych urządzeń, jak chociażby dwóch przedstawicieli serii XA1, które mają być super-średniakami ze sporymi możliwościami fotograficznymi. Największą różnicą między jest ekran, a konkretniej jego wielkość (5 vs 6 cali). Jest oczywiście jeszcze kilka zmian w specyfikacji, ale obydwa urządzenia powinny być na tyle wydajne, że przeciętny użytkownik i tak nie skorzysta z pełni ich mocy.

Mniejszy wariant został wyceniony w Europie na 1130 złotych, co jest dość atrakcyjną ofertą. Ile jednak przyjdzie nam zapłacić za jego większego brata?

Sony Xperia XA1 Ultra będzie kosztować +/- 1600 złotych!

W ofercie z brytyjskiego Amazonu, o której tu mowa Xperia XA1 Ultra została wyceniona na 329 funtów. W przeliczeniu jest to dokładnie 1618 złotych, co oznacza prawdopodobnie, że model ten trafi na nasze półki z ceną 1599, 1649 lub 1699 złotych.

Dużo, mało? Powiedziałbym, że całkiem rozsądnie.

Sony nigdy nie było mistrzem niskich cen, ale ta kwota wydaje się w porządku za sprzęt tej klasy. Przypomnę tylko, że Xperia M5 początkowo kosztowała 1799 złotych, a ten model jest zdecydowanie lepszy.

Brakuje mi jedynie w tej Xperii nieco lepszego wykonania, ponieważ wydając ponad 1500 złotych oczekiwałbym szkła lub metalu. Dobry plastik nie jest taki zły jak wielu twierdzi, ale jednak zastosowanie lepszych materiałów staje się coraz częściej istotnym kryterium zakupowym i Japończycy powinni o tym pamiętać.

Mimo tego, chętnie sprawdzę ten model jak tylko trafi na rynek, bo zapowiada się całkiem ciekawie. No i dość szybko jego cena powinna spaść o kilkaset złotych.


Oferowane kolory to biały i czarny, a dostępność jest przewidziana na 1 czerwca.


Nie bój się skomentować! W końcu jesteśmy tutaj, żeby pogadać, prawda? 

Możesz także zrobić to na FanPage lub w specjalnej grupie dla fanów Xperii!


Źródło: Amazon via XperiaSite.pl

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post