SzklanySamuraj.pl

Wczoraj pisałem Wam o nowym telefonie Sony, Xperii E4. W materiałach promocyjnych mogliśmy przeczytać, że będzie ona dostępna z Androidem 4.4.4 KitKat, jednak przez pewien czas na stronie widniał Lollipop. Czy to tylko błąd?

Gdy Xperia E4 wyciekła jakiś czas temu to razem z nią do sieci trafiła informacja, że dostanie ona aktualizację do Androida 5.0 Lollipop w ciągu 6 miesiącach od daty premiery. Oczywiście to tylko przeciek, a jak wiadomo takie informacje nie muszą być prawdziwe. Jednak wczoraj, przy okazji premiery E4 na stronach Sony Mobile pojawiła się informacja, że pracuje ona pod kontrolą Lollipopa. Dzisiaj nie znajdziemy tam już tej informacji, a możemy przeczytać, że będzie ona pracować pod kontrolą Androida 4.4.4 KitKat.

lollipop (1)

I teraz większość fanów smartfonów Sony ma w głowie jedną myśl, czy to był jedynie błąd czy może budżetowe Xperie również mogą liczyć na nową wersję Androida? Ja zdecydowanie skłaniam się ku tej drugiej odpowiedzi, ponieważ byłby to świetny ruch japońskiej firmy, a produkty z poprzedniego roku mają przeważnie specyfikację na tyle dobrą, żeby bez problemu poradzić sobie z lizakiem. Sądzę, że uczciwym wyjściem byłoby udostępnienie Lollipopa dla wszystkich urządzeń z 2014 roku, które posiadają co najmniej 1 GB pamięci operacyjnej RAM.

Musimy pamiętać, że Sony obiecało aktualizację dla wszystkich Zetek, co dotyczy również Xperii Z, która została zaprezentowana na początku 2013 roku, więc stuknęły jej niedawno dwa lata. Potraktowanie średniaków z zeszłego roku na równi z nią byłoby rozsądnym wyjściem dla każdej ze stron. Oczywiście póki Japończycy niczego nie potwierdzą oficjalnie to możemy się tylko zastanawiać czy informacja o Androidzie 5.0 dla Xperii E4 była po prostu błędem na stronie czy wyprzedzeniem faktów.

Jak Wy myślicie? Xperie E4 oraz podobne pod względem specyfikacji inne smartfony Sony dostaną lizaka?

Xperia E4


 

Chcesz być na bieżąco z informacjami o Sony i Xperiach? Daj lajka!

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post