SzklanySamuraj.pl

Selfie – to niepozorne słowo zmieniło oblicze fotografii oraz rynek smartfonów w ostatnim czasie diametralnie. Sony o tym wie i dlatego Lavender będzie odpowiedzią na ten trend. 

Pierwsze informacje o smartfony Sony Lavender pojawiły się już jakiś czas temu w sieci i wstępnie ja (oraz bardzo wiele innych blogerów tech) myślało, że to może być Xperia C4. Jak wiecie ta ostatnia została już zaprezentowana i chociaż to jest selfie-fon pełną gębą to nadchodzące urządzenie ma być pod tym kątem dużo lepsze. Zacznijmy od specyfikacji nadchodzącego smartfona Sony:

 – 8-rdzeniowy procesor MediaTek MT6752 o taktowaniu 1,7 GHz

 – 2GB pamięci operacyjnej RAM

 – Ekran o nieznanej wielkości i rozdzielczości FullHD (1920 x 1080), ma być większy niż w Xperii C4

 – dwa aparaty Sony IMX214 mające po 13 megapikseli (przedni i tylny)

 – Dual SIM (opcjonalnie)

 – Android 5.0 Lollipop

Sony Lavender (1)

Warto zwrócić uwagę w tym modelu na kilka rzeczy, a zaczniemy od specyfikacji. Po jej przeczytaniu od razu rzuca się w oczy informacja, że Lavender ma mieć aż dwa aparaty po 13 megapikseli, czyli zarówno ten główny, jak i ten do selfie będą miały takie same możliwości. Nie jest to nic rewolucyjnego, ponieważ chińskie firmy już stosowały podobne zabiegi, ale jest to lekko zastanawiające. Nie bez powodu przywołałem tutaj temat producentów z Państwa Środka. To właśnie tam takie rozwiązanie maja rację bytu, a u nas klienci są trochę inni.

Może to oznaczać, że Sony odważnie wejdzie z takim modelem na nasz rynek, ale będzie to kolejny już po Xperii Z4 i Xperii A4 smartfon, który nie pojawi się w Europie. Jeśli tak rzeczywiście będzie to będę musiał zastanowić się nad powrotem do Chin. Może nie koniecznie dla tych 13 megapikseli na przednim panelu, ale chciałbym mieć większy wybór modeli Sony. Zobaczymy jak to będzie wyglądać w najbliższych miesiącach i dopiero wtedy fani Sony mogą myśleć o przeprowadzce.

Drugą kwestią są ramki wokół wyświetlacza, które w końcu są coraz mniejsze. Xperia C4 ma je już na sensownym poziomie, a ten model może być pod tym względem dużo lepszy. To znakomity ruch Sony, ponieważ to właśnie ramki były wymieniane jako duża wada smartfonów tej firmy przez ostatnie miesiące. No i ten smartfon może mieć około 6 cali, więc będzie to dla wielu osób bardzo ciekawe urządzenie.

Jeśli specyfikacja tego smartfona się potwierdzi będzie to kolejny przykład, że Sony stawia na MediaTeki i moim zdaniem to jest dobry ruch. Już dawno układy tajwańskiej firmy nie są ułomnymi procesorami na rynku, a teraz śmiało mogą powalczyć ze Snapdragonami. Chciałbym tylko, żeby Lavender pojawił się również na naszym rynku. Zdecydowanie nie rzucę się na 13-megapikselowy aparat do selfie, ale nie chciałbym, żeby Japończycy skupiali się tylko na Azji. Tutaj nadal mają wielu fanów i szkoda byłoby ich zostawiać na lodzie.


Źródło: upleaks.info

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post