SzklanySamuraj.pl

Od kilku dni w mojej kieszeni leży sobie złota Xperia Z5. Czy ten smartfon i to w takim kolorze może być ciekawym wyborem?

Niedawno testowałem małą Xperię Z5 Compact i zastanawiałem się wtedy czy standardowy wariant bardziej przypadnie mi do gustu. Z jednej strony zalety większego ekranu są jasne, ale taki wybór ma również swoje minusy. Zauważyłem, że w jednych jeansach ten model nieco wystaje mi z kieszeni. Na razie nie jest to specjalnie irytujące, ale gdybym korzystał z niej dłużej to obawiałbym się, że jakiekolwiek uderzenie może się źle skończyć. Jeśli chodzi o jej rozmiar podczas codziennego korzystania to nie mam żadnych zarzutów. Jest całkiem wygodna. Nie mogę też przyczepić się do wydajności tej Xperii. To flagowiec pełną gębą i działa tak jak można tego od niej oczekiwać. Przejdźmy do wyglądu.

Jeszcze kilka miesięcy temu powiedziałby, że złote telefony mają tylko fani Apple’a lub lekko postrzelone nastolatki. Cóż, fanem iPhone’ów nie zostałem, więc chyba mam mentalność takiej dziewczyny, bo ta Xperia mi się podoba. I to cholernie mi się podoba. Już Xperia Z5 Compact przyszła do mnie w niestandardowym kolorze – koralowym – i wbrew pozorom wcale mi to nie przeszkadzało. Złoty wariant jeszcze kiedyś wydawałby mi się szczytem obciachu, ale teraz jest to już całkiem normalne. Coraz więcej urządzeń jest dostępnych w takiej wersji i powoli przestaje to kogoś dziwić. Ja mógłbym sobie sprawić złoty telefon, pod warunkiem że wyglądałby on jak Xperia Z5.

WP_20160121_12_05_57_Rich

Zawsze w pierwszych wrażeniach sprawdzam również aparat i tym razem nie było inaczej. Jest to taka sama matryca jak w Z5 Compact, więc nie oczekiwałem dużej różnicy i się nie myliłem:

Przed tym jak dostałem tę Xperię do testów to zastanawiałem się czy będzie mi ona odpowiadać. Na razie jestem na tak, ale nie jestem przekonany czy jest ona dużo lepsza niż poprzednie modele. Oczywiście ma sporo zalet względem poprzedniczek, ale ciężko na razie ocenić ile one są warte. Gdybym miał okazję kupić tego smartfona oraz chociażby Z3 lub nawet Z3+, a ich cena byłaby mniej więcej taka sama to brałbym Z5. Niestety na razie jest to jeszcze w miarę nowy model i jego cena jest sporo wyższa niż 2000 złotych. To zdecydowanie zbyt duża kwota za tą Xperię i zapewne spadnie dopiero za jakiś czas. Na razie to świetny smartfon, ale nadal cholernie drogi i przez to przegrywa z konkurencją.

WP_20160121_12_05_38_Rich

Jeśli macie jakieś pytania to piszcie śmiało.


A jeśli wpis Ci się spodobał i chcesz być na bieżąco to zostaw lajka. Dzięki!

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post