SzklanySamuraj.pl

Użytkownicy Windows Phone przez większość czasu byli tak nijacy, jak się tylko dało. Teraz to się zmieniło i można zobaczyć fanboy’ów krzyczących na lewo i prawo jaki to ich system jest świetny.

Długo się zabierałem za ten tekst, ponieważ według mnie użytkownicy Windows Phone byli jeszcze do niedawna niesamowicie bezbarwni. Niby mieli coś za uszami, ale żeby od razu tworzyć o tym kolejny tekst to za mało. Sam korzystam z Lumii, więc znam plusy oraz minusy takiego wyboru. Nie da się niestety ukryć, że coraz więcej ludzi tak broni swojego ukochanego systemu, że reszta nie ma nawet ochoty patrzeć na kafelki i nawet w łazience zamykają oczy. Ja ich doskonale rozumiem.

Zawsze na straży!

Jak tylko w internecie ktoś napisze, że na Windows Phone nie ma aplikacji lub ten system jest słaby to zaraz pojawi się jego użytkownik z pytanie: A czego Ci brakuje?/Co Ci przeszkadza? Przeważnie spotykam się z wypowiedziami kulturalnymi, ale nie raz już widziałem agresję od bojowników WP. Nawet na grupach/stronach/blogach poświęconych innym systemom można ich znaleźć, więc sam nie wiem czy jest jakaś podziemna grupa fanów Microsoftu, którzy ich tam wysyłają czy jak to wygląda.

OPTYMALIZACJA!!!11one

Jeśli zapytacie fanatyka Windows Phone co jest najważniejsze w życiu, to przed miłością, pełnym żołądkiem i kupą kasy znajdzie się na pewno optymalizacja. To jest zawsze pierwszy argument jaki usłyszycie czemu system Microsoftu jest najlepszy na świecie. Najczęściej usłyszycie zdania jak:

– Pokaż swój telefon. Android, 2000 złotych, 4 rdzenie… Zobacz moja Lumia za 400 złotych działa szybciej.

– Po co mi tysiące gier? Mój telefon nie zacina się gdy chcę zadzwonić!

– Kupiłem iPhone? Fajnie, działa tak samo jak moja Lumia za złotówkę w najtańszym abonamencie!

Windows Phone? Najlepszy system!

Prawdziwi fanatycy, którzy uważają WP za najlepszy system. iOS jest dobry, ale iPhone’y są przesadnie drogie. Android za to muli, zacina się no i jeszcze muli. Windows Phone ma wszystkie ważne aplikacje, a jak nie to są super zamienniki. Teraz użytkownicy WP pokazują na każdym kroku, że są lepsi niż inni. Kiedyś starali się udowodnić, że nie są z tyłu, a przez to wiele osób szybko zniechęca się do okienek.

Wojownicy? Hejterzy?

Sam często rozmawiałem pod z różnymi osobami, że WP nie jest tak zły jak wiele osób myśli. Gdy ktoś pisał, że nie ma aplikacji na WP to czasem chętnie pytałem czego mu brakuje i przytakiwałem lub pokazywałem, że się myli. Niestety wiele osób kupując taniego smartfona z okienkami zakochuje się w nim bez pamięci i potem naciąga prawdę i robi to na dodatek głupio i chamsko. Dlatego rada dla nich to uspokójcie się! Windows Phone jest ciekawy, ale w niektórych kwestiach przegrywa z Androidem i iOS. Taki mamy klimat.

Zobacz też:

 – Fani Apple to zapatrzone w siebie buce

 – Jestem PRO – używam Androida!

Wszystkie teksty napisałem już jakiś czas temu, ale nadal są aktualne. Jeśli macie jeszcze jakieś propozycje to śmiało podrzucajcie je w komentarzach.

P.S. Tekst należy potraktować z przymrożeniem oka.


Zdjęcie: Stilgherrian

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

 • Miałem deja vu czytając to… czy ty czasami już tego gdzieś nie wklejałeś? 😀


  • Tak 😉 To stary tekst z poprzedniego bloga 😛
   Kilka uniwersalnych wpisów jeszcze się pojawi na blogu, ale nie dużo 😉


 • MaciejMaciej

  Author Odpowiedz

  Czytam i zaczyna mi się zdawać, że wszystko do mnie pasuje :O. Tylko dodalbym jeszcze jedno: prawdziwy fanboj WP uważa wszystkie telefony z andkiem i iOS za szmelc 😀


 • Uwielbiam uogólnienia w rodzaju „fani X mówią Y”, bo doskonale obnażają braki intelektualne piszącego.


 • Jestem użytkownikiem WP i jestem świadom że nie android nie muli a tak naprawdę muli nakładka 😉


Next Post