SzklanySamuraj.pl

Sony zamierza w tym roku zmniejszyć koszty produkcji smartfonów ze średniej i niższej półki, dlatego wybierze procesory MediaTeka. Możemy zobaczyć też ciekawsze modele jak E5503 „Lavender”.

Sony E5505 „Lavender” ma być smarfonem z wyświetlaczem o rozdzielczości FullHD (1920 x 1080 pikseli), który będzie napędzany prze 64-bitowy procesor MediaTek MT6752 wyposażony w 8 rdzeni. Prawdopodobnie ten model będzie pracować pod kontrolą Androida 5.0 Lollipop. Na tym mógłbym skończyć tego newsa, ale warto przyjrzeć się nieco bliżej temu rozwiązaniu. Możliwe, że jest to Xperia C4 „Cosmos”, która ma pracować pod kontrolą tego układu.

Ostatnio zostały pokazane dwa smartfony. Pierwszy z nich to budżetowa Xperie E4 z MediaTekiem, a drugi to Xperia M4 Aqua ze Snapdragonem 615. Sony Lavender może być urządzeniem, które będzie pozycjonowane między tymi dwoma modelami i to może być dobry ruch. Japońska firma razem z M4 Aqua pokazała coś co nazywa się „wyższa średnia półka”. Jest to urządzenie ze średniej półki cenowej, które nawiązuje nie tylko wyglądem do mocniejszych urządzeń, ale również specyfikacją. Jeśli typowa średnia półka zostałaby wyposażona w mocne MediaTeki, to moim zdaniem jest to świetne zagranie. Pozwoli to powalczyć Sony cenowo ze smartfonami, które są droższe, ale mają podobna wydajność.

Wyniki pokażą czy to będzie dobry ruch, ale mi się on coraz bardziej podoba.


 

Aktualizacja!

W sieci pojawiło się zdjęcie przedniego panelu tego modelu. Dzięki temu wiemy, że nie jest to Xperia C4, a inne urządzenie. Niestety nie pojawiła się żadna nowa specyfikacja.


Źródło: @upleaks, gizmobolt.com

Zdjęcie: IntoTh3Rainbow

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post