SzklanySamuraj.pl

Samsung prezentując dwa modele Galaxy S8 nie zdecydował się na rozdzielczość 4K. Pozostał przy nieco ulepszonym 2K, ale dodał do tego jedną funkcję, której od zawsze brakowało mi w smartfonach!

Sony jako pierwsze (i jako drugie) zdecydowało się na wykorzystanie panelu 4K w smartfonie. Dopiero po premierze rynkowej Xperii Z5 Premium wyszło na jaw, że ten model nie zawsze pracuje z taką rozdzielczością. Przez większość czasu ma najzwyklejsze FullHD, a swój cały potencjał pokazuje jedynie w filmach oraz zdjęciach. Moim zdaniem to dobry ruch, który prawdopodobnie – nie zostało to oficjalnie potwierdzone – powieli Xperia XZ Premium. W tym wszystkim brakowało mi tylko jednego, możliwości wyboru kiedy chcę korzystać z 1080p, a kiedy chciałbym mieć tych pikseli trochę więcej.

Czego Sony nie może, tam Samsunga poślę!

No właśnie, zaprezentowane modele z serii Galaxy S8 mają jedną, ale bardzo istotną funkcję (cytat ze strony Samsunga):

* Domyślną rozdzielczość Full HD+ można zmienić w ustawieniach na WQHD+.

Nieco więcej światła rzuca na to wszystko Grzegorz z Tabletowo:

Ważną kwestią jest również rozdzielczość. Domyślnie jest ona ustawiona na Full HD+, czyli 2220×1080 pikseli, lecz można ręcznie ją zwiększyć (w odpowiedniej zakładce w Ustawieniach) do QHD+ (2960×1440) lub też zmniejszyć do HD+ (1480×720).

Oznacza to w skrócie, że mając Galaxy S8 mogę ustawić sobie rozdzielczość HD+, dzięki czemu będzie on dłużej pracować na baterii. Dopiero, gdy będę chciał zrobić coś nieco bardziej zaawansowanego, włączę sobie FullHD+ lub QHD+. Od zawsze uważam, że rozdzielczości powyżej 1080p są nieprzydatne w codziennym użytkowaniu, a jedynie niepotrzebnie obciążają telefon. Takie rozwiązanie tej sprawy jest czymś, czego od dawna oczekiwałem i mam nadzieję, że możliwość ustawienia rozdzielczości będzie standardem w nowych urządzeniach.

Przecież to genialne rozwiązanie, które od lat stosujemy w monitorach, czemu dopiero teraz ktoś na to wpadł?!

P.S. Tak, kupując Galaxy S8 za 3499 złotych, przez większość czasu korzystałbym z rozdzielczości HD+!

P.S.2 Tak wiem, że Nougat wprowadził to już do S7.


Nie bój się skomentować! W końcu jesteśmy tutaj, żeby pogadać, prawda? 

Możesz także zrobić to na FanPage lub w specjalnej grupie dla fanów Xperii!


Źródło: Samsung, Tabletowo

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post