SzklanySamuraj.pl

Samsung DeX to rozwiązanie pozwalające zmienić Galaxy S8 w komputer. Gdzie Microsoft nie podołał, tam Koreańczycy sobie poradzą?

Dawno, dawno temu, w moje ręce wpadła Lumia 950, której jedną z funkcji było Continuum. Możliwość zamiany smartfona w komputer miała ogromny potencjał, ale wyszło jak wyszło, czyli nijako. Mimo tego, nadal wierzę, że zwykły telefon może stać się czymś więcej i Koreańczycy chcą mnie o tym przekonać.

Samsung DeX, czyli takie Continuum z Androidem

Jest to jedna z nowości w Samsungach Galaxy S8. Zasada działania jest taka sama jak w rozwiązaniu Microsoftu, do stacji dokującej podłącza się smartfona – który jest sercem tego zestawu – monitor, mysz oraz klawiaturę. Potem można z niego korzystać jak z komputera, ale pamiętając o tym, że na monitorze cały czas będzie wyświetlany system Google’a, tylko przystosowany do dużego ekranu (obsługa myszki i skróty klawiszowe, jak Alt + Tab). Maksymalna rozdzielczość to FullHD.

Jest to rozwiązanie, które może okazać się przydatne w firmach, ponieważ dzięki niemu pracownicy będą mieli wszystkie swoje dane cały czas ze sobą. Oczywiście należy liczyć się z ograniczeniami systemowymi, ale pakiet Office, mail i komunikator będzie działać na takim zestawie, a co więcej jest potrzebne w firmie? Przeważnie tyle w zupełności wystarczy.

Oczywiście, w tym przypadku więcej pamięci RAM mogłoby okazać się przydatne.

To może być początek czegoś wielkiego!

Pomysł jest w powijakach i to na razie ciekawostka, a nie realne rozwiązanie dla wielkich firm, ale… to się zmieni! Wierzę w to, że za kilka lat wiele osób nie będzie kupować komputera, ponieważ smartfon lub tablet będą wystarczające do pracy i zabawy. Mam nadzieję, że DeX wpadnie w moje ręce, ponieważ jestem cholernie ciekawy dużego Androida.

Cena stacji dokującej to 599 złotych.


Nie bój się skomentować! W końcu jesteśmy tutaj, żeby pogadać, prawda? 

Możesz także zrobić to na FanPage lub w specjalnej grupie dla fanów Xperii!


Źródło: SpidersWeb.pl, Tabletowo.pl / Zdjęcie: CNET.com

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

 • Na razie z tego, co widać, Samsung zakończył prace tam, gdzie MS ja zaczynał – co z tego, ze masz system dostosowany do dużego ekranu, klawiatury i myszy, skoro nie ma aplikacji na Androidzie dostosowanych do tego interfejsu? MS chociaż ma UWP i to działa – zarówno na małym ekranie smartfona (fabletu w moim przypadku), jak i na dużym ekranie telewizora wszystko obsługuje się jak powinno – tutaj mamy jedynie pulpit z aplikacjami z Androida…


  • Dajmy trochę czasu Samsungowi i Google’owi 😉


   • MS’owi nikt go nie dał – od razu projekt trafił pod gradobicie hejtu, wkec dlaczego Samsung i Google ma być w jakiś tam sposób lepsze?


    • Ja od samego początku byłem pomysłem MS zachwycony. Dopiero gdy dostałem Continuum w swoje ręce, zrozumiałem, że to produkt bardzo niedopracowany ;/


     • zonk486zonk486

      Author

      To ja widzę to nieco inaczej – oczywiście od początku śledziłem, jak wygląda sytuacja z Continuum, więc wiedziałem, na co się pakuję. Z komentarzy słyszałem tylko:”Nie ma aplikacji, jakie do kitu” – przesiadając się na nowy telefon musiałem przerzucić się na 950XL (jako najwydajniejszy smartfon od MS) i… …jestem zadowolony. Okazało się,że wszystkie programy, które miały dla mnie działać, działają, a Continuum spełnia moje oczekiwania…


Next Post