SzklanySamuraj.pl

Kilka dni temu pojawiły się pierwsze informacje, że na wiosnę dostaniemy całkiem nowe Xperie, a teraz jest już oficjalne potwierdzenie tych słów. Prawdopodobnie jednak nie pożegnamy OmniBalance.

Niecałe dwa tygodnie temu, do sieci trafiły informacje, że Sony porzuci OmniBalance na rzecz Mirai, czyli nowego podejścia do wyglądu. Nazwa ta oznacza przyszłość, co miało nawiązywać do bardziej współczesnego podejście do designu, ale szczegółów żadnych nie dostaliśmy. Te udało mi się zdobyć nieco później, ponieważ moje źródło poinformowało mnie, że nowe flagowce japońskiej korporacji będą przypominać bezramkowe Samsungi Galaxy S. Pod tym wpisem pojawiło się sporo, bardzo różnych komentarzy. Z jednej strony OmniBalance nadal ma wielu zwolenników, a z drugiej przeciwników jest chyba jeszcze więcej. Sporo osób było nieco pośrodku, czyli taka kanciastość im pasuje, ale już ramki nieco mniej i chcieliby, żeby Sony popracowało nad tym elementem.

Chociaż to trudne, Japończycy mogą zadowolić wszystkie strony!

Wywiadu dla IndianExpress.com (via XperiaBlog.net) udzielił Kenichiro Hibi, który jest dyrektorem zarządzającym indyjskiego oddziału Sony , więc jego słowa można brać za pewnik. Zdradził on, że tak długo jak będzie dostępna seria X, tak Japończycy będą trzymać się OmniBalance, ale jednocześnie dodał, że trwają pracę nad zupełnie nową serią. Jedną z jej cech charakterystycznych ma być całkowicie inny wygląd, który możliwe, że będzie niemal bezramkowy (ach ta tajemniczość prezesów).

Kenichiro wspomniał też, że nowa linia produktów będzie zaprezentowana niedługo (soon), ale raczej chodzi tutaj o kilka miesięcy, a nie tygodni, więc nie cieszcie się za bardzo. Możliwe, że już na targach CES (styczeń) zobaczymy jakieś urządzenia, ale raczej kolejnego flagowca z nowym designem dostaniemy dopiero na MWC (luty/marzec).

Ja się jaram!

Powyższe słowa mogą również oznaczać, że OmniBalance zostanie w serii X, czyli mocnych średniakach nawiązujących do flagowców, a Mirai trafi do najlepszych urządzeń. Możliwe też, że Sony zaprezentuje dwie flagowe serie, które będą różnić się wizualnie, ale raczej nie liczyłbym na takich ruch. Japończycy nadal muszę bardzo dbać o bycie nad kreską, więc raczej skupią się na jednej linii urządzeń.

Najważniejsze jednak jest to, że niezależnie od tego jak to zostanie rozwiązanie, w końcu dostaniemy (oby!) porządnie odświeżenie marki i może Sony zacznie piąć się na szczyt!

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post