SzklanySamuraj.pl

Jeśli chodzi o wygląd Xperii to Sony od lat wałkuje Omni Balance, ale to może się zmienić już za kilka miesięcy. Czy wtedy zobaczymy „przyszłość”?

W ostatnich dniach Sony na targach IFA zaprezentowało 3 nowe Xperie: XZ1, XZ1 Compact oraz XA1 Plus. Wszystkich zmian nie będę ponownie omawiać, ale skupię się na jednym – wyglądzie. Pod tym względem Japończycy za dużo nie poszaleli. Ba, nowości śmiało można pomylić z poprzednikami. Na pierwszy rzut oka nawet ja mógłbym mieć problem z ich rozróżnieniem, chociaż testowałem praktycznie wszystkie modele.

Omni Balance jest już katowany kilka lat…

Podejście do wyglądu smartfonów nazywane „Omni Balance” śmiga już od kilku lat i mimo tego, że nadal prezentuje się dość dobrze, jest już trochę nudne. Jedyną znaczącą zmianą była zamiana szkła na metal, ale i do tego materiału wrócono.

Wygląda na to, że Japończycy zaczynają zdawać sobie z tego sprawę, ponieważ według plotek…

Już na targach MWC 2018 Sony może zmienić wygląd Xperii. Nowy design będzie nazywać się Mirai!

Nazwa oznacza przyszłość, co byłoby dość odważną deklaracją ze strony Sony. Jeśli pokażą tylko nieco większą ewolucją Omni Balance i nazwą to Mirai, to pierwszy napiszę tekst o tym, że chyba coś im się poprzewracało w głowach. Jeśli jednak zmiana będzie spora, a przy okazji wygląd pod jakimś względem będzie wyprzedzać konkurencję, pochwalę ten ruch jak tylko mogę.

Problem jest tylko jeden – na razie jest to raczej mało pewna informacja. Pojawiła się na forum Esato, a potem podał ją między innymi Phone Arena, ale to tyle. Nie ma żadnego konkretnego źródła. Oczywiście możemy doczekać się takiej zmiany, ale ja na razie patrzę na to z przymrużeniem oka. W końcu Sony już tyle lat ciągnie Omni Balance, że ciężko stwierdzić kiedy – jeśli w ogóle – zobaczymy coś drastycznie nowego.

Mimo tego, ja czekam z niecierpliwością!


Jeśli chcecie dorzucić od siebie trzy grosze, to niedawno robiłem ankietę w tej kwestii, o tutaj: Tak będzie wyglądać Xperia XZ1 i XZ1 Compact – Czy Sony potrzebna jest rewolucja? [Ankieta]

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post