SzklanySamuraj.pl

Xperia X Compact miała zostać królową małych flagowców, ale za dużo rzeczy zostało popsutych. Na szczęście, Sony chyba wyciąga wnioski, ponieważ XZ1 Compact zapowiada się genialne!

Sony wśród wielu dziwnych i nie do końca trafionych pomysłów, ma również takie, które wydają się genialne. Jednym z nich jest moim zdaniem seria Compact, czyli flagowce z małymi ekranami. Aktualnie jedynie Apple (z czołowych producentów) ma topowe urządzenie w rozmiarze mniejszym niż 5 cali – iPhone’a 7. W miarę sensownym konkurentem mogłaby być Xperia X Compact, ale zbyt wiele rzeczy zostało w niej skopanych, żeby mogła podjąć rękawice. Przeciętna bateria jak na tę serię, plastikowo-odpustowe wykonanie, tak sobie działający aparat oraz zbyt wysoka cena zabiły ten model zanim jeszcze zdążył wejść na ring. Szkoda, ponieważ nadal uważam, że jest miejsce dla małych i mocnych smartfonów, co udowadnia wspomniany wcześniej gigant z Cupertino, który zbija kokosy na 4-calowym iPhonie SE.

Niestety Sony straciło szansę trochę na własne życzenie, ponieważ Xperia Z5 Compact było dużo ciekawszym urządzeniem, które rzeczywiście było małym flagowcem. O najnowszym Compakcie powiedziałbym, że bardziej nawiązuje do topowej Xperii, a nie jest nią, tylko w mniejszej obudowie. Trochę to zawiłe, ale jestem pewien, że rozumiecie o co mi chodzi. Japończycy nie udźwignęli ciężaru własnej serii i w ostatniej odsłonie stała się ona mało interesująca, ale…

To się może zmienić! Xperia XZ1 Compact zapowiada się fenomenalnie!

W AnTuTu (via XperiaBlog.net) pojawił się model Sony G8441, który prawdopodobnie będzie Xperią XZ1 Compact. Specyfikacja wygląda nie tylko ciekawie, ale również zaskakuje pod kilkoma względami:

Snapdragon 835, 4 GB RAM i 32 GB pamięci wbudowanej jasno wskazują, że mamy do czynienia z flagowcem. Dzięki rozdzielczości – HD – wiemy, że będzie to wariant Compact. Już same te elementy wyglądają ciekawie, ale to dopiero początek.

Sony G8441 pracuje pod kontrolą Androida 8.0! Japończycy nigdy nie byli mistrzami jeśli chodzi o aktualizacje, ale ostatnie miesiące przyniosły sporo zmian i nawet średniaki dostają nowe wersje systemu. Ba, raz wypuścili łatkę szybciej niż samo Google. Debiut z najnowszą wersją systemu udowadnia, że Xperie są dobrym wyborem dla ludzi oczekujących długiego i szybkiego wsparcia od producenta. Android O to świetna wiadomość, ale prawdziwym hitem może być coś innego…

Sony postawi na podwójne aparaty? Na to wygląda!

AnTuTu ujawniło, że G8441 będzie mieć 8 megapikselowy aparat z przodu i taki sam z tyłu. Wyjścia są dwa, albo Japończycy stworzyli przełomową matrycę, która pod względem zdjęć – mimo 8 Mpix – będzie mogła rywalizować z najlepszymi smartfonami i jest lepsza niż obecne 19 Mpix rozwiązanie w XZ Premium (nie wyobrażam sobie nie użycia tego sensora, jeśli byłby najlepszy w ofercie), albo w tej Xperii – i większej pewnie też – zostaną zamontowane dwa aparaty. Aplikacja testująca mogłaby po prostu nie wykryć drugiej matrycy. Oczywiście Sony może również zadecydować, że do małego flagowca włożą jakiś przeciętny aparat, ale byłby to strzał w kolano.

Sony, czekam!

Mam tylko nadzieję, że Xperia XZ1 Compact będzie mogła pochwalić się ponadprzeciętnym czasem pracy na jednym ładowaniu. Jeśli będzie działać tyle co Xperia Z3 Compact, to chyba się w niej zakocham. Niestety nie będzie to tania miłość, ponieważ model ten może kosztować ponad 2750 złotych, jak sugeruje polski sklep Komp.Tech (XperiaBlog.net). Nie jest to zbyt rozpoznawalna marka, więc sugerowałbym branie tej cenie z przymrużeniem oka, ale kolory nowego modelu zdają się być całkiem realne: czarny, srebrny, niebieski i różowy.

Cóż, zapowiada się świetne urządzenie, tylko niech będzie szklanego lub metalowe. Pokazanie plastikowego smartfona za 2700 złotych byłoby okrutnym żartem…


Co więcej, w tym samym sklepie pojawił się również Sony G8341, czyli prawdopodobnie Xperia XZ1. Za dużego flagowca przyjdzie nam zapłacić według tego źródła 3210 złotych. Sporo, ale takie są ceny topowych urządzeń.

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post