SzklanySamuraj.pl

Smartfony to już nie tylko same urządzenia, ale również szereg akcesoriów, które zwiększają ich funkcjonalność lub atrakcyjność. Dla producentów powinno to być to bardzo ważne.

Pokrowiec Subaru, który widzicie powyżej (i poniżej) jest tylko impulsem do napisania tego tekstu. Zanim przejdę dalej chcę tylko wspomnieć, że jest on stworzony z włókna węglowego oraz anodowanego aluminium i głównym kolorem jest niebieski znany z rajdowych samochodów tego producenta. Będzie on dostępny tylko w Japonii. A czy jest ładny to pozostawiam Waszej ocenie, ponieważ czytałem już bardzo różne komentarze dotyczące jego wyglądu. Przechodząc do głównej części wpisu…

Kupując Xperię M2 nie wziąłem żadnego pokrowca, ponieważ po kilku dniach wyjeżdżałem do Chin i stwierdziłem, że tam coś sobie sprawię. Nieco się przeliczyłem, ponieważ ten model nie jest w Państwie Środka zbyt popularny w nie znalazłem niczego ciekawego. Dlatego moja eMka wygląda jak wygląda (czyli tak sobie, plastik w M2 bardzo szybko i łatwo się rysuje). Dla mnie nie jest to bardzo duża wada, ponieważ ja i tak zawsze po czasie rzucam w kąt wszystkie pokrowce, ale ja jestem wyjątkiem. Zarówno w Chinach jak i w Polsce obserwując młodszych ode mnie zauważyłem, że pokrowce są fajne, a im bardziej wymyślne tym lepiej. I dlatego dziwie się czemu często tak trudno jest dostać tematyczne akcesoria dla telefonów ze średniej i niskiej półki.

Powyższy pokrowiec jest tylko przykładem, ale zapewne fani Subaru posiadający Xperię Z4 chętnie mu się przyjrzą. Gdyby dodatkowo był on dostępny również dla słabszych modeli to miałby wtedy duży sens, ponieważ nie każdego stać na topowy smartfon. Dlatego zastanawia mnie czemu producenci nie wykupują chętnie licencji na postacie z filmów czy bajek. Oczywiście czasem to się zdarza, ale wtedy przeważnie to topowe urządzenia dostają takie gadżety, co jest nierozsądne. Przykładem niech będzie Samsung Galaxy S6 edge, który wygląda znakomicie w wersji z Iron Manem, ale to tylko jeden model.

Rozumiem, że tworzenie takich wersji budżetowych smartfonów mogłoby nie być opłacalne, ale specjalne pokrowce już tak. Najwięksi producenci nawet nie musieliby tworzyć specjalnej sieci sprzedaży, ponieważ takie firmy jak Samsung czy Sony mają swoje salony i mogłyby być one dostępne tam (oraz w sieci). Możliwości jest sporo, a moim zdaniem zainteresowanie klientów ogromne. Jeśli nawet nie tutaj to rynki azjatyckie są bardzo chłonne pod tym względem. Sony miałoby chociażby pokrowce z Hello Kitty i nie skusiłem się tylko dlatego, że dla M2 akurat nie było…


Źródło: deff.co.jp via xperiablog.net

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post