SzklanySamuraj.pl

Wybór najlepszego smartfona w 2016 roku nie jest łatwy, ale ja znalazłem co najmniej dwóch mocnych kandydatów do tego miana. No i jeden specjalnie dla Polski!

Tekst o największej porażce na rynku smartfonów w 2016 roku nie był trudny, ten wydaje się równie banalny. Mógłbym po prostu napisać, że najlepszy jest iPhone 6 lub Galaxy S7 i sprawę miałbym załatwioną. Mógłbym, ale nie chcę iść na łatwiznę, ponieważ nie uważam, żeby to były urządzenia, na które warto było zwrócić największa uwagę (chociaż obydwie wymienione konstrukcje są świetne). Zamiast nich do mojego rankingu załapała się poniższa trójka.

redmi-3s_01

Miejsce 3 – Xiaomi Redmi 3S

Przyznam uczciwie, to urządzenie wrzuciłem nieco na siłę, ponieważ jedynie pozostałej dwójki byłem pewien. Znalezienie tego trzeciego gracza sprawiło mi nieco problemów, ale Redmi 3S zasługuje na to miano z kilku powodów. Przede wszystkim jest dostępny w Polsce i to w dobrej cenie. Tak, tak, można go kupić taniej w Chinach, ale przeciętny Kowalski nie będzie sprowadzać telefonu z Państwa Środka. Zamiast tego ten sam przeciętny Kowalski, dzięki temu modelowi, dowiedział się o Xiaomi i dał tej marce szansę. Nie mam co prawda wyników sprzedaży Redmi 3S, ale ze znanych tylko sobie źródeł mogę zakładać, że jest dobrze.

Powód wyróżnienia: Zmiana myślenia przeciętnego Kowalskiego.

xiaomi-mi-mix-5-9902a2deafd523d6075000-1

Miejsce 2 – Xiaomi Mi Mix

Możesz mi wierzyć lub nie, ale nie chciałem dawać aż dwóch wyróżnień jednej firmie. Mimo tego postanowienia, nie mógłbym zapomnieć o Mi Mixie, który swoim wyglądem rozgrzał świat nowych technologii na koniec tego roku. Nie wiem czy inni producenci (ci więksi) pójdą za Chińczykami i zaczną tworzyć podobne konstrukcje, ale to zawsze jakiś start. Od razu muszę zaznaczyć jedno – wiem, że to nie jest pierwszy bezramkowy telefon. Sharp w Japonii robi takie telefony już od kilku lat, ale to są niszowe urządzenia, a Xiaomi to jednak firma, o której głośno na całym świecie. Dlatego ten debiut jest dużo ważniejszy.

Powód wyróżnienia: Pokazanie czegoś nowego!

honor-8-1

Miejsce 1 – Honor 8

Cholera, zakochałem się. Tak, przyznacie pierwszego miejsca w tym rankingu jest wynikiem miłości jaką zacząłem darzyć Honora 8. Jest to w moich oczach telefon niemal idealny. Ma mocne podzespoły, przedstawia nadal nowe podejście do aparatu, wygląda fenomenalnie, nie kosztuje przesadnie dużo oraz – co bardzo ważne – jest dostępny globalnie. Nie jest to Chińczyk, o którym możemy tylko pomarzyć. Po ten sprzęt wystarczy wybrać się do sklepu. Huawei bardzo dobrze pokazał się w zeszłym roku. Honor 8 jest tego świetnym przykładem i jasnym znakiem, że Chińczycy śmiało mogą powalczyć z topową dwójką.

Powód wyróżnienia: Telefon niemal idealny.


Oczywiście nie musisz zgadzać się z moim wyborem. Ba, będzie nawet lepiej jak tego nie zrobisz. Chętnie posłucham jakie urządzenia Twoim zdaniem zasłużyły na wyróżnienie w poprzednim roku. Może przekonasz mnie do swojego zdania. Spróbujesz?


Zobacz też: Najgorszym smartfonem w 2016 roku został…


Zdjęcie: PixaBay

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

Next Post