SzklanySamuraj.pl

Na początku maja Sony zaprezentowało Xperię C4, która jest idealnym smartfonem dla fanów selfie. Teraz Japończycy ogłosili, że będzie dostępna globalnie, ale raczej nie u nas. 

Wczoraj na blogu Sony (blogs.sonymobile.com) pojawiła się informacja, że Xperia C4 będzie dostępna globalnie. Najpierw dostaną ją fani w Azji, a w nadchodzących tygodniach trafi również na inne rynki. Według mnie to świetna decyzja, ponieważ autoportrety robią sobie nie tylko Azjaci (chociaż tam są one bardzo popularne) i na pewno znajdzie się wielu Europejczyków czy Amerykanów, którzy będą chcieli cyknąć sobie fotkę na Instagrama czy Facebooka. Sam jestem dobrym przykładem tego, że dobry przedni aparat to nie tylko fanaberia, ale przydatny dodatek. Oczywiście mogę się obejść bez niego, ale jeśli kiedyś próbowaliście zrobić selfie tylnym aparatem to wiecie ile czasem potrzeba prób, żeby wyglądało to znośnie. To zdjęcie zrobiłem Lumią 640, oczywiście przednia kamerą:

Forza #Juve <3

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Konrad Błaszak (@kondux)

Nie chcę tutaj oceniać czy samo zdjęcie jest dobre czy raczej nie za bardzo, ale jego jakość daje radę. Inaczej wyglądałaby sprawa gdybym chciał sobie strzelić selfie po zmroku i wtedy byłbym prawdopodobnie mniej lub bardziej rozmazaną plamą. A Xperia C4 ma diodę LED na przednim panelu, więc nie byłoby tego problemu. Reszta specyfikacji również jest na odpowiednim poziomie i wychodzi nam z tego całkiem fajny smartfon dla ludzi, którzy szukają mocnej średniej półki z fotograficznym zacięciem. Niestety prawdopodobnie nie zobaczymy jej u nas:

Nie chcę tutaj marudzić dla samego marudzenia, ponieważ mi bardziej do gustu przypadła Xperia M4 Aqua, ale chętnie zobaczyłbym też C4 na naszym rynku. Oczywiście jej debiut u nas jest jeszcze rozważany, więc nie wiadomo czy ją zobaczymy. Zapewne będzie to zależeć od przyjęcia na innych rynkach. Jeśli okaże się hitem to pewnie w końcu trafi i do nas.

Wprowadzenie teraz na nasz rynek byłoby dobrym rozwiązaniem, ponieważ platformy jak Instagram czy Snapchat rosnę w siłę, a do nich dobra przednie kamerka jest bardzo potrzebna. Producenci smartfonów, w tym Sony muszą korzystać zanim ten trend zniknie, ponieważ bez niego przednia kamerka nie będzie żadnym argumentem. A Waszym zdaniem Xperia C4 powinna trafić na nasz rynek?


Źródło: blogs.sonymobile.com

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

 • Polska nie jest częścią globu, tyle w temacie 😀 Mnie nie szkoda, bo i tak nie znoszę selfie.


 • miesiąc temu na tabletowo.pl pojawiła się informacja od PR Sony Polska”Nie wszystkie modele są wprowadzane na każdym rynku. Zależy to od zainteresowania klientów i partnerów biznesowych. W przypadku Xperii C4 Sony nie widzi dużego zainteresowania segmentem 5.5″ w Polsce.”

  Najsmieszniejsze jest to że taka C4 dzięki mniejszej ramce na froncie jest niewiele większa od Z3 (przynajmniej na papierze)

  PS. Świetny blog 🙂


  • Dzięki za tą informację 😉 Tabletowo to świetny portal i staram się zaglądać regularnie, ale tą informację albo ominąłem albo po prostu o niej zapomniałem 😉

   No to może jeszcze Sony przemyśli wprowadzenie C4 u nas 😉

   P.S. Dzięki 😉


Next Post