SzklanySamuraj.pl

Szklany Samuraj od swoich początków zmieniał się już kilkakrotnie, ale to dzisiaj jest najważniejszy dzień w historii tego bloga. Zmienia się niemal wszystko… i to na lepsze!

Mogliście już zauważyć, że blog wygląda nieco inaczej. Pisałem o tym wczoraj na FanPage, więc pewnie niektórzy z Was mieli podejrzenia, że coś się święci. No to tak, sporo się teraz zmieni, ale po kolei.

Po pierwsze od teraz Szklany Samuraj jest moim jedynym blogiem, ponieważ razem z tą zmianą znika Kondux. Więcej o tym napisałem tu:

Po prawie 4 latach Kondux znika…

Oznacza to, że tematyka na tym blogu się rozszerzy, co dzieje się już od jakiegoś czasu. Pierwotnie był to blog o samych Xperiach, potem zacząłem pisać też o innych rzeczach związanych z technologią, a teraz będzie tutaj jeszcze więcej wpisów. Miłośnicy smartfonów nie muszą się o nic martwić, nadal będę o nich pisać. Tylko, że…

Trochę inaczej, a przynajmniej mam taką nadzieję.

Jak tu jesteście to jest duża szansa, że zobaczyliście już nowe logo oraz hasło pod nim: Technologiczny Lifestyle. Pewnie wielu z Was zastanawia się o co z tym chodzi i czy zamierzam teraz technologiczne wpisy zamienić na papkę, która będzie niestrawna dla maniaków smartfonów posiadających wiedzę trochę większą niż przeciętny zjadacza chleba. Nie zamierzam. Moje założenie jest takie, żeby informacje, które chcę przekazywać były strawne zarówno dla osoby nie siedzącej w tej branży, ale też dla kogoś, kogo wiedza jest bardzo duża. Jeśli do tej pory moje wpisy Ci odpowiadały, to teraz będzie tylko lepiej.

Jedynie mój główny cel będzie trochę inny. Wychodzę z założenia, że nowe technologie są współcześnie częścią życia większości młodych – i nie tylko – osób, więc chciałbym skierować do nich swoje wpisy.

kaboompics.com_Close up of female hands with rings (1)

Po trzecie Kondux od teraz będzie tutaj. Do wielu wpisów nietechnologicznych postaram się wpleść nieco takiej wiedzy, ale czasem nie będzie to priorytetem. Czasem po prostu napiszę o tym co mi leży na sercu, opiszę ostatnio widziany film i pokuszę się o spłodzenie jakiegoś opowiadania. Blog ten jak pisałem wyżej jest dla młodych ludzi, którzy wychowują się z technologią za pan brat, ale to nie znaczy, że nie interesuje ich nic oprócz smartfonów. To często są ogarnięci ludzi, którzy chcą wiedzieć co się dzieje wokół nich lub chętnie porozmawialiby z kimś o istotnych sprawach, które są nieśmiertelne, jak chociażby kontakty międzyludzkie. Oczywiście jeśli mnie czytaliście na Konduxie to wiecie, że na pewno pojawi się tutaj nieco Chin, ale też nie jakoś przesadnie.

Jeśli miałbym ocenić dla kogo jest ten blog, to powiedziałbym, że jego czytelnikami są – albo chciałbym, żeby byli – ludzie nie tylko lubiący technologiczne nowinki, ale przede wszystkim tacy, którzy są ciekawi świata.

Kolejną ważną zmianą jest to, że od poniedziałku do piątku będzie się pojawiać się co najmniej jeden wpis, a opcjonalnie dwa. Tylko nie cieszcie się tak od razu, z tymi dwoma to pewnie nie często dam radę, ale postarać się mogę. Czasem będę publikować pewnie jakieś krótsze formy, ale moje założenie jest takie, żeby każdy wpis był wyczerpujący i ciekawy. Nie wiem czy to się uda, ale jeśli podrzucicie mi jakieś rady i swoje pomysły to pewnie damy radę.

To co, zostajesz na dłużej?

Moim celem jest zrobić świetny blog dla ludzi ciekawych świata, więc jeśli Ty jesteś jednym z nich to nie pozostaje mi nic więcej, jak zaprosić Cię do dalszego czytania. Wchodzisz w to?


Zdjęcia: Dustin Leekaboompics.com

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

Next Post