SzklanySamuraj.pl

Jeśli śledzicie uważnie rynek smartfonów i interesują Was nie tylko Xperie to na pewno wiecie, że wczoraj zostały zaprezentowane nowe iPhone’y 6S. Sony już ma odpowiedź na ich premierę.

Nowe iPhone’y 6S to bez wątpienia świetne urządzenia, a technologia 3D Touch, która pozwala uruchamiać różne funkcje zależnie od siły nacisku zapowiada się świetnie. Niestety dla fanów Apple ideałów nie ma i pod jednym względem smartfony z Cupertino nie prezentują się najlepiej, to ich baterie. W modelu 6S ma ona pojemność 1715 mAh, co jest spadkiem względem poprzednika, który i tak miał tylko 1810 mAh. Jak na takie urządzenie to bardzo mała pojemność i czas pracy na jednym ładowaniu nie będzie zadowalający. Znam wielu użytkowników smartfonów Apple i chyba żaden nie chwalił akumulatorów. Wie o tym Sony, które zamieściło ciekawy obrazek na Twitterze:

Siri to oczywiście wirtualna asystenta głosowa i według Japończyków poleca ona smartfony Xperia, jeśli komuś zależy na dobrej baterii. To oczywiście jest prawda, ale Siri raczej nie polecałaby konkurencji. Mimo tego ciekawie jest zobaczyć takie małe uszczypliwości między producenta, ponieważ dodają one kolorytu rywalizacji na rynku.


Źródło: Sony via phonearena.com

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post