SzklanySamuraj.pl

Jesteśmy już po konferencji Sony na targach CES i nie zobaczyliśmy na niej Xperii Z4. Nie pojawił się też żaden inny smartfon. Było nudno i o niczym.

Pisałem Wam kilkukrotnie o targach CES i tym co możemy tam zobaczyć. Rzeczywistość okazała się bardzo brutalna i nie został pokazany żaden smartfon. Konferencja trwała nieco ponad godzinę i była po prostu słaba. Strasznie przegadana i spokojnie mogłaby się nie odbyć. Zobaczyliśmy nowe kamerki z nagrywaniem 4K, Smart B-Trainer, czyli słuchawki dla sportowców z pamięcią oraz stalowego SmartWatch’a 3. A przepraszam, został jeszcze pokazany odtwarzacz muzyki Walkman NW-ZX2 za 1200 dolarów.

walkman-zx2

No i na scenie pojawił się przez chwilę Tony Hawk, który zachwalał kamerkę Action Cam od Sony.

Ja jednak przez całą konferencję czekałem na telefon lub jakieś konkretne zapowiedzi o nadchodzących urządzeniach. Dowiedziałem się jedynie, że Lollilop zacznie trafiać na urządzenia Sony w lutym. Nic więcej.

Przez chwilę nawet pomyślałem sobie, że byłoby to niezłe strollowaniu publiczności gdyby CEO powiedział, że już kończy, a zaraz się cofnął i zaprezentował telefon. Prawie zgadłem. Tylko chyba nie zrozumiał do końca żartu, ponieważ już nie wrócił, a my zostaliśmy z niczym.

Sam przez większość czasu siedziałem w nadziei, że coś się stanie właśnie tak:

08 ALTEWAISAOME SmartBand lifestyle

Jednak co chwilę zerkałem na zegarek, ponieważ konferencja się przedłużała i sprawiała wrażenie, że jest o niczym.

04 SmartWatch 3 stainless steel lifestyle 2

Gdybym wiedział, że nie zobaczę niczego ciekawego to już dawno bym z niej uciekł.

16 Smart B-Trainer lifestyle 1

Szczerze powiem, że spodziewałem się czegoś większego po tej konferencji i nie jestem osamotniony pod tym względem. Kilku innych blogerów narzekało, że czekało do 2 nad ranem, żeby zobaczyć wielkie NIC. Ja musiałem wstać o 9, ale mi to też się nie uśmiechało.

Szkoda, że wyszło jak wyszło. Sony zrobiło konferencję na siłę, ponieważ inni swoje zapowiedzieli i nie pokazali na niej NICZEGO interesującego. Dla mnie jest to tylko tracenie czasu osób zainteresowanych. Zawsze staram się szukać pozytywów w działaniach Japończyków, ale teraz nie dam rady.

Sony dało ciała z tą konferencję i zamiast poważnej prezentacji wyszła im nudna gadka o niczym, która trwała godzinę.

SzklanySamuraj.pl to część bloga Kondux.pl, która poświęcona jest smartfonom z serii Xperia oraz innym produktom Sony. Jeśli chcecie być na bieżąco dajcie lajka:

Zdjęcia: blogs.sonymobile.com , liliputing.comphotar.ru

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

 • Konferencja o niczym a to dobre musiałeś przespać prawie całą. To że nie było nowych telefonów to nie znaczy że była o niczym. Nowe tv, android tv, współpraca z netflixem i inne nowe kamery czy walkman czy smartwear. Wszyscy narzekają że Sony wydaje telefon flagowy co chwilę teraz nagle jak nic z telefonów nie pokazali wielkie oburzenie czemu nic nie ma. No w końcu trzeba się zdecydować czy ma być tak czy tak. Jedynie co było słabe to ten artykuł. Jeżeli ktoś internesuje się tylko telefonami to tak jest właśnie natomiast całościwo było ok. Konferencja prasowa to w większości gadka szmatka.


  • KonduxKondux

   Author Odpowiedz

   Ja porównuje tą konferencję do poprzednich i tutaj było dużo gadania o niczym. Połowę czasu zabrał temat kamerek 4K, współpraca została pogłębiona i , więc to też żaden hit nie jest, a walkman czy nowy pasek do zegarka nie budzi we mnie większych emocji.
   Co do argumentu, że ludzie narzekają jak jest smartfon co pół roku i narzekają jak go nie ma to się zgadzam i napiszę pewnie o tym w najbliższym czasie.


   • Między innymi ty narzekasz że flagowy model jest co chwilę a wczoraj na FB czekałeś na Z4. W ogóle cię nie rozumiem jak tak można zmieniać zdanie co 5 min. Nie pasuje mi że flagowy model jest co 6 miesięcy to się trzymam a ty jak nie zaprezentowali to zawiedziony a jakby dali to też by było źle bo za szybko. No trzeba by się w końcu zdecydować a nie zmieniać zdanie co chwilę


    • KonduxKondux

     Author Odpowiedz

     Pisałem trochę o tym tutaj:

     http://kondux.pl/pomysl-sony-na-pokazywanie-flagowca-co-pol-roku-nie-wypalil-ale-warto-mu-sie-przyjrzec/

     A co do Twojego komentarza to teraz narzekam, ponieważ Sony moim zdaniem od tych targów powinno zacząć jednoroczny system wypuszczania flagowców. Jeśli daliby Snapdragona 810 to byliby jednymi z pierwszych na rynku, co mogłoby wpłynąć bardzo dobrze na wyniki sprzedaży. A nawet jeśli nie Z4 to liczyłem chociażby na wersję Ultra lub Z3 Tablet


     • Piotr ZetPiotr Zet

      Author

      Mogą równie dobrze zacząć flagowca wypuszczać co rok od MWC. To raczej czy telefon jest pierwszy prezentowany nie ma znaczenia tylko kiedy jest w sprzedaży. A to że piierwszy będzie zaprezenowany nie równa się pierwwszemu wprowadzeniu do sprzedaży


     • KonduxKondux

      Author

      Mogą i pewnie zaczną. MWC są w marcu, więc sądzę, że spokojnie zaprezentowany teraz telefon byłby już w sprzedaży.


     • Piotr ZetPiotr Zet

      Author

      Tak na pewno Qualcomm wyrobiłby się z zamówieniami na 810. Gdyby teraz dali Z4 zdecydowanie byłby to najgorszy ruch jaki mogliby teraz wykonać. Bardzo dobrze że na MWC będzie nowy flagowiec a nie teraz


     • KonduxKondux

      Author

      LG G Flex 2 dostał 810, będzie też Note 4 z tym układem. Sony pewnie też mogłoby to ogarnąć.


     • Piotr ZetPiotr Zet

      Author

      LG G Flex nie trafił jeszcze do sprzedaży. Note 4 na razie nie było premiery z 810. Więc na razie żadnego telefonu w sklepach z nim nie ma i podejrzewam że ani w tym ani w następnym nie będzie.


     • KonduxKondux

      Author

      Note został zapowiedziany na styczeń 😉


     • Piotr ZetPiotr Zet

      Author

      Chodzi ci o note 4 z 810 który miał premierę przed LG G Flex 2?


     • KonduxKondux

      Author

      Dokładnie


     • Piotr ZetPiotr Zet

      Author

      http://www.gsmmaniak.pl/379814/samsung-galaxy-note-4-s-lte/ Ten telefon nie ma Snapdragona 810 masz nieaktualne informacje. Na razie tylko G Flex 2 ma 810 i nie wiadomo kiedy trafi do globalnej sprzedaży


Next Post