SzklanySamuraj.pl

Sony Xperai Z3+ to był niezwykle gorący produkt i nie chodzi tutaj o duże zainteresowanie tym modelem. Przez Snapdragona 810 grzał się strasznie, ale czy tak samo jest z Xperią Z5?

Muszę zacząć od tego, że nie miałem „przyjemności” korzystać z Xperii Z3+, ale z licznych wpisów na ten temat (i od znajomych) wiem, że to był gorący model. Sony sobie w końcu z tym poradziło, ale oznaczało to zmniejszenie taktowania procesora, co trochę mija się z celem. Kupowanie smartfona z najmocniejszych układem, żeby potem zmniejszać jego wydajność, ponieważ inaczej nie da się pracować brzmi po prostu głupio. Oczywiście to nie jest przytyk tylko do Sony, ponieważ połowa rynku tak zrobiła. Super robota Qualcomm!

Szybkim testem na sprawdzenie tego jak gorący może być smartfon Sony jest włączenie nagrywania filmów 4K. Testowa Z3 ze Snapdragonem 801 wytrzymała jak dobrze pamiętam mniej niż 10 minut, zanim aparat się wyłączył. W Xperii Z5 zostało to poprawione, ponieważ 10 minut zostało osiągnięte bez żadnych problemów, a telefon po takim czasie był po prostu ciepły. Nie osiągnął jakiś bardzo wysokich temperatur, co jest dobrym wynikiem. Zresztą sami zobaczcie:

Zapewne większość użytkowników zastanawia się teraz jak zostało to osiągnięte i czy Xperia Z5 będzie miała znowu ograniczone taktowanie. Tego na razie nie wiadomo, ale jak informuje użytkownik 数码窝 zarówno w Xperii Z5 jak i modelu Z5 Premium zostały wykorzystane podwójne rurki odprowadzające ciepło oraz pasta termoprzwodząca. Widać to na zdjęciach obydwóch modeli:

Oczywiście nadal nie wiadomo jak takie rozwiązanie będzie sprawdzać się w codziennym użytkowaniu, ale wygląda na to, że Japończycy odrobili zadanie domowe. Sam byłem lekko zawiedziony, że Sony znów zdecydowało się na Snapdragona 810, który nie jest udanym układem, ale widać, że przynajmniej zadbano o zminimalizowanie jego wad. Na stwierdzenie czy to był dobry pomysł trzeba będzie jeszcze poczekać, ale na razie można mieć tylko nadzieję, że nowe Xperie Z5 zapewnią nie tylko dużą wydajność, ale także wysoki komfort pracy. Zobaczymy…


Źródło:数码窝 via xperiablog.net

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

Next Post