SzklanySamuraj.pl

Pisanie jest świetne! Tak bardzo je lubię, że mógłbym to robić codziennie i to przez dobrych kilka godzin, ale… na razie nie mogę. Dlatego muszę wprowadzić kolejne zmiany!

Kilka miesięcy temu podjąłem bardzo dobrą decyzję, skończyłem udawać portal i wróciłem do bycia blogerem. Bardzo sobie cenię ten ruch i dziś zamierzam pójść o krok dalej. W ostatnich miesiącach chciałem skupiać się na seriach, tzn. pisanie w konkretnym tonie czy też z jakimś motywem przewodnim. To wprowadza pewien porządek na blogu, a przy okazji sprawia, że niektórym łatwiej jest znaleźć interesujące posty. Nie łudzę się, że wszyscy moi czytelnicy tylko czekają aż spłodzę cokolwiek i wtedy tłumnie wchodzą na Samuraja, żeby przeczytać to jednym tchem. Jedne serie przyciągają bardziej, inne mniej i to jak najbardziej w porządku.

Dlatego od dziś na blogu zostaje 5 stałych serii:

  • Czy Warto kupić? – To będą testy w nieco nowej odsłonie.
  • Jakiego smartfona kupić? – Od dawna chciałem zrobić serię (a nawet coś więcej, jednak o tym nie dziś), w której porównywałbym ze sobą urządzenia z tej samej półki cenowej lub o podobnych parametrach. W tej serii możecie spodziewać się porównań, rankingów itp.

Na blogu bardzo chciałbym pomagać innym w wyborze telefonu i to jest cel tych dwóch serii!

  • #TechBonMot – Lubię pisać nie tylko o telefonach, jednym z moich marzeń jest spłodzenie książki. Ta seria jest swoistym poligonem doświadczalnym i wstępem do osiągnięcia tego celu. Nie wykluczam, że z czasem będzie pojawiać się więcej opowiadań, nawet niezwiązanych z tematami technologicznymi.
  • #FotoSpacer – Jeśli musiałbym wybrać jeden portal społecznościowy, na którym byłbym aktywny, bez wątpienia byłby to Instagram. Zakochałem się w tej aplikacji i chciałbym kiedyś móc utrzymywać się z niego, jeżdżąc przy tym po całym świecie. Ta seria będzie początkiem tego planu, ponieważ oprócz sprawdzania możliwości smartfonów, będę chciał pokazać Wam kawałek świata. Tymczasem możecie dodać mnie do obserwowanych:

@SzklanySamuraj

  • Smartfonowy Stock – To jest seria bardziej dla mnie, niż dla Was. Może to brzmi dziwnie, ale takim małym celem na ten rok jest znaczące poprawienie się w fotografii produktowej. Raczej nie planuje wiązać się z tym zawodowo, ale chciałbym fotografować smartfony w taki sposób, żebyście patrzyli na nie i mówili WOW. Swoje umiejętności również będę podnosić na Instagramie:

@TechKonrad

Oczywiście oprócz tego spłodzę czasem jakiś felieton, napiszę o nowościach czy podzielę się z Wami moimi przemyśleniami. Nie zamykam się tylko na wpisy z tych 5 serii, ale to one mają definiować tego bloga.

Coś zostaje, coś znika, więc seriami, z którymi dziś się żegnamy są „Strefa Relaksu”, „#TechChichot” oraz „#BlogujJakSamuraj”. Z drugą może jeszcze czasem się zobaczymy, ale pierwsza i trzecia raczej już nie wróci na bloga, przynajmniej nie w najbliższych miesiącach. Zamiast tego mogę ponownie zaprosić Was na mojego Instagrama (@SzklanySamuraj), gdzie będę chciał się zaangażować w formie wideo, czyli na IGTV.

Dobra, na dziś to tyle. Zabieram się za pisanie zaległej recenzji, ponieważ już tak bardzo daje z tym ciała, że aż wstyd.


P.S. Większość zmian omawiałem wcześniej na mojej tajnej grupie. Niemal wszystkie pomysły są wrzucane wcześniej właśnie tam, więc zapraszam:

Błaszak, przestań pisać!


Zdjęcie: Kinga Cichewicz (Unsplash)

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post