SzklanySamuraj.pl

Najnowsza Xperia Z3+ została wyposażona w ekran o rozdzielczości FullHD, chociaż konkurencja oferuje już rozdzielczość QHD (2K). Czy to dobry ruch Sony?

Nie chcę w tym wpisie znowu rozwodzić się nad Xperią Z3+, ponieważ zrobiłem to dość obszernie już dwukrotnie (Sony Xperia Z3+ jest fajna, ale co z tą ceną?! oraz Czemu Sony Xperia Z3+ nie jest tą najlepszą i jedyną?). Oczywiście teksty polecam, ponieważ tam nie tylko opisuje to urządzenie, ale również dziele się z Wami moimi uwagami i obawami względem nowej Xperii. Jedną z kwestii było to czy Xperia Z3+ lub jej następczyni powinna mieć ekran o rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli). Jak wiemy konkurencja ma to w swoich smartfonach, a Sony zdecydowało się na taki ruch jedynie w tablecie Xperia Z4 Tablet i zapewne zdania na ten temat są bardzo podzielone.

Wiele osób doceni rozsądek Japończyków, ale równie liczna grupa może myśleć, że bez 2K w telefonie nie warto się nim interesować. Teraz już wiemy jak do sprawy podchodzi samo Sony, ponieważ focustaiwan.tw zapytał o to menadżera tajwańskiego oddziału Sony Mobile, Jonathan’a Lin’a. Stwierdził on, że tworzenie 5 i 5,5-calowych smartfonów z rozdzielczością 2K na razie się nie opłaca, ponieważ ciężko przekonać do tego klientów, a technologia nie jest jeszcze na tyle zaawansowana, żeby zrobić duży przeskok jakości względem FullHD. Dlatego na razie nie ma planów, żeby stworzyć smartfon z serii Xperia wyposażony w taki wyświetlacz.

Moim zdaniem wydaje się to bardzo rozsądne wyjście i jedyny smartfon, który mógłby mieć taką rozdzielczość ze stajni Sony to następczyni Xperii Z Ultra, która ma 6,44-calowy wyświetlacz. Nie wiadomo jednak kiedy i czy w ogóle się ona pojawi. Ja aktualnie korzystam z Xperii Z3 Tablet Comapct, która ma 8-calowy ekran o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli i nie czuję potrzeby posiadania QHD. Oczywiście patrząc z drugiej strony to Sony odstaje od konkurencji i przez to wiele osób może uważać ich produkty za gorsze lub mniej zaawansowane.

To jest bardzo ciężki orzech do zgryzienia i dlatego chciałbym spytać Was co o tym myślicie. Poniżej znajduje się ankieta, w której możecie wybrać czy następna flagowca Xperia (smartfon) powinna mieć ekran QHD czy może FullHD wystarczy. Oczywiście w komentarzach możecie uzasadnić swój wybór, a za +/- tydzień zrobię podsumowanie ankiety oraz Waszych opinii.


 


Źródło: focustaiwan.tw via xperiablog.net

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

Next Post