SzklanySamuraj.pl

No i stało się! Sony pokazało Xperie Z4 Tablet, który jest zdecydowanie jednym z najlepszych na rynku! Co więcej to nie tylko zabawka, ma on nadawać się też do pracy.

Zobaczcie też wpis o nowym smartfonie Sony: Xperia M4 Aqua to owy król średniej półki!

Sony Xperia Z4 Tablet nie jest jakimś ogromnym zaskoczeniem, ponieważ już kilka dni temu do sieci trafiły wszystkie informacje o tym produkcie. Japończycy zrezygnowali też z konferencji i po prostu ogłosili światu swoje produkty, ale o tym będę jeszcze pisać w osobnym wpisie. Wróćmy do tabletu.

Sony Xperia Z4 Tablet to 10,1-calowy tablet, który na ekranie IPS wyświetla obraz o rozdzielczości 2K, czyli 2560 x 1600 pikseli. Jest on o 40% jaśniejszy niż w przypadku Z2 Tablet, a ramki wokół wyświetlacza są mniejsze, co daje nam stosunek ekranu do całego przedniego panelu na poziomie 69.73%. Za moc odpowiada najnowszy, 8-rdzeniowy i 64-bitowy Snapdragon 810 oraz 3 GB pamięci operacyjnej RAM.

Znajdziemy w tej dachówce również 32 GB pamięci wbudowanej, slot na karty MicroSD, 8,1-megapikselowy aparat główny oraz szerokokątny 5,1 mpix aparat na przednim panelu co pozwoli nam robić jeszcze lepsze selfie. Oczywiście w tym tablecie są też funkcje jak NFC, 4G LTE (jest też wersja z samym WiFi), High-Res Audio czy wparcie dla PS4 Remote Play. Nie mogło zabraknąć flagowej funkcji topowych urządzeń Sony, czyli wodoodporności (IP65/IP68). Za czas pracy odpowiada bateria o pojemności 6000 mAh, która zapewni do 17 godzin oglądania filmów.

Sony Xperia Z4 Tablet 7

Sony Xperia Z4 Tablet 8

Sony Xperia Z4 Tablet 9

Te wszystkie podzespoły zostały ukryte w całkiem zgrabnej obudowie, która ma tylko 167 x 254 x 6.1 mm. Waga modelu z LTE to 393 gramy, a wariantu WiFi 389 gramów. Z4 Tablet będzie pracować pod kontrolą Androida 5.0 Lollipop. Tablet trafi do sprzedaży jeszcze przed wakacjami. Znamy już jego polskie ceny: za model z WiFi przyjdzie nam zapłacić 2699 złotych, a wariant z LTE to wydatek rzędu 2999 złotych.

Kupując Xperie Z4 Tablet dostaniemy też dostęp do Xperia Lounge Gold, czyli specjalnej platformy Sony gdzie dostaniemy możliwość obejrzenia nowych filmów, seriali, muzyki czy aplikacji. Znajdziemy tak również ekskluzywne konkursy i promocje.

25_Xperia_Z4_Tablet

21_Xperia_Z4_Tablet

Do naszego tabletu będziemy mogli również dokupić klawiaturę Bluetooth Keyboard BKB50, wyposażoną w dedykowany port do Xperii Z4 Tablet. Będziemy mogli ustawić nasze urządzenia nawet pod kątem 130 stopni oraz korzystać z touchpada czy portów do drukarki czy projektora. Posiada ona również baterię o pojemności 430 mAh, która zapewni nam nawet miesiąc pracy (jeśli będziemy pisać 2h dziennie).

Sony-BKB50-Bluetooth-Keyboard_1

Sony Xperia Z4 Tablet 3

Ciężko jest mi podsumować ten tablet, ponieważ moim zdaniem to świetne urządzenie, któremu nic nie brakuje. Jednak ja patrzę na wszystko produkty Sony przez pryzmat tego czy ma ono sens i czy pomoże podnieść się firmie z kolan, a tego w tym przypadku nie jestem w stanie stwierdzić. Niemal 3000 złotych to dużo, ale takiej ceny mogliśmy się spodziewać za takie urządzenie. Niestety nie wiem jak dokładnie sprzedawały się poprzednie dachówki Sony.

Jednak jeśli szukacie takiego produktu to Xperia Z4 Tablet jest na pewno jednym z lepszych obecnie dostępnych na rynku tabletów z Androidem. Jednak szkoda, że Japończycy nie pokazali też podobnego urządzenia pracującego pod kontrolą Windowsa 8.1. Dużo chętniej zainwestowałbym w wersję z okienkami.

Sony Xperia Z4 Tablet 5

Sony Xperia Z4 Tablet 4

Sony Xperia Z4 Tablet 2

Źródło: xperiablog.net, blogs.sonymobile.com

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post