SzklanySamuraj.pl

Google do produkcji smartfonów i tabletów z serii Nexus wybiera różnych producentów, żeby zachować równowage na rynku. A co byście powiedzieli na małego Nexusa od Sony?

Jak wszyscy wiemy rynek małych smartfonów (~4,5 cala) z mocnymi podzespołami i Androidem jest delikatnie mówiąc bardzo słaby. Jedyne produkty, który są dostępne na całym świecie to Xperia Z1 Compact oraz Z3 Compact (W Japonii można też dostać fajne urządzenia Sharp, ale tylko tam). Krótko mówiąc, jeśli chcesz coś małego i mocnego to albo Xperia albo iPhone. Dlatego Sony może być idealne do stworzenia takiego Nexusa!

Jak zapewne wiecie nowy Nexus 6 został stworzony przez Motorolę i ma niemal 6 cali (5,96 cala). Dla wielu jest to zbyt dużo i zapewne dlatego do sieci trafiły informacje o nowym produkcie Sony o nazwie Porpita. Nie chcę zastanawiać się już nad samą realnością tych dokumentów, ponieważ moim zdaniem nie są one prawdziwe. Jednak sam pomysł już jak najbardziej tak! Przejdźmy zatem do specyfikacji.

Xperia Nexus miałaby mieć 4,3-calowy ekran o rozdzielczości 1920 x 1080 lub 1920 x 1200 pikseli, Snapdragona 810 oraz 3 GB pamięci operacyjnej RAM. Poza tym byśmy mogli w niej znaleźć również 13-megapikselowy aparat główny, 5 mpix na przednim panelu, 32 lub 64 GB pamięci wbudowanej oraz baterię o pojemności 3780 mAh. Poza tym będzie ona wodoodporna (IP68) i jak widać na załączonych obrazkach ma mieć bardzo cienkie ramki wokół wyświetlacza (o ramkach w produktach Sony już pisałem).

Według dokumentów premiera tego urządzenia miała się początkowo odbyć w połowie kwietnia, ale ze względu na grzanie się Snapdragona 810 oraz problemy z wyprodukowaniem dużej ilości takich ekranów (mały rozmiar i duża rozdzielczość) mamy je zobaczyć dopiero w czerwcu.

Jak już pisałem nie wierzę, że te dokumenty są prawdziwe, ale pomysł wydaje się bardzo interesujący. Sony zyskałoby na wsparciu Google, ponieważ mógłby to okazać się spory hit sprzedażowy, ponieważ Nexus 6 dla wielu osób zbyt duży. Jest to również logiczne, ponieważ Japończycy mają duże doświadczenie w tworzeniu takich produktów, a zaoferowanie im takiej współpracy wpisywałoby się w politykę amerykańskiej firmy jeśli chodzi o Nexusy (przypomnę, że ostatnie dwa produkty zostały stworzone przez Motorolę i HTC). Co Wy o tym sądzicie? Chcielibyście zobaczyć Xperię Nexus?


A Ty jesteś już Szklanym Samurajem?

Źródło: xperiablog.net

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

  • Trochę to wygląda jak HTC w połączeniu z Lumią


    • KonduxKondux

      Author Odpowiedz

      Trochę tak, ale moim zdaniem te dokumenty to FAKE. Jednak informacje są logiczne 😉


Next Post