SzklanySamuraj.pl

Jak zapewne część z Was wie, posiadam obecnie Xperie M2, która jest typowym przedstawicielem średniej półki. Dziś zabiorę Was na krótki foto-spacer z tym smartfonem. 

Xperia M2 to jak już wspomniałem typowy przedstawiciel średniej półki od Sony. Ma ona 8-megapikselowy aparat, który w trybie automatycznym robi maksymalnie 5,4 mpix zdjęcia o rozdzielczości 3104 x 1746 pikseli. We wpisie zmniejszyłem je (1280 x 720), ale jeśli będziecie chcieli oryginalne zdjęcia to oczywiście umieszczę je w chmurzę i podrzucę Wam linka.

Xperia M2 jest teraz moim podstawowym telefonem i powoli przymierzam się do jej recenzji, ale chciałbym Was zabrać też na kilka spacerów w różnych warunkach oświetleniowych, żebyście mogli zobaczyć jakie naprawdę zdjęcia robi ten smartfon. Oczywiście zapewne da się uzyskać lepsze efekty, ale ja jestem amatorem i pstrykam tak jak większość, w trybie automatycznym. Tutaj również nic się nie zmieniło i zdjęcia zostały zrobione na auto.

Na początku chciałbym tylko dla Was wyróżnić dwa zdjęcia:

DSC_0052

DSC_0053

Zostały one zrobione z tego samego miejsca, zaraz po sobie. Gdy zależy mi na dobrych zdjęciach z aparatu to zawsze staram się strzelić co najmniej dwa ujęcia tego samego. Potem mogę na spokojnie popatrzeć sobie na szczegóły i wybrać to, które bardziej mi się podoba. Czasem dopiero w domu można dostrzec mankamenty niektórych fotografii i wtedy zrobienie drugiego, na pozór identycznego jest zbawienne.

Poniżej możecie zobaczyć resztę moich zdjęć, które wykonałem w Poznaniu, z Dworca Garbary w stronę ulicy Półwiejskiej (oraz powrót). Jeśli chcielibyście, żeby ta seria była bardziej szczegółowa to dajcie znać. No i na koniec dajcie jeszcze lajka!

DSC_0050

DSC_0055

DSC_0058

DSC_0059

DSC_0060

DSC_0061

DSC_0063

DSC_0067

DSC_0064

DSC_0065


 

A Ty jesteś już Szklanym Samurajem?

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post