SzklanySamuraj.pl

Czy koledzy już „sprankowali” cię najnowszymi bugami w iosie i androidzie? Wystarczy wysłanie tych wiadomości, żeby scrashować twojego smartfona…

To nie pierwszy raz, kiedy ios ma w sobie jakiegoś „buga”, który sprawia, że twój iPhone dziwnie się zachowuje po odebraniu pewnej wiadomości. Rzadziej jest to spotykane na androidzie, ale tym razem i tutaj pojawia się pewien problem.

Ostatni taki incydent w przypadku giganta z Cupertino miał miejsce 2 lata temu i działał podobnie. Opierało się to na wysłaniu do ofiary wiadomości w języku Telugu.

W tym przypadku historia się powtórzyła. W wielu urządzeniach pracujących na iosie 13 wysłanie pewnej wiadomości zawiesza iPhone’a. Oto wiadomość, na którą musicie uważać.

kod

Według doniesień flagę Włoch można zastąpić jakimkolwiek innym emoji. Konsekwencje odebrania wiadomości to m. in. zawieszenie aplikacji lub całego iPhone’a. Są też przypadki, w których urządzenie musiało być przywracane do ustawień fabrycznych przez iTunes. Jeżeli dostałeś taką wiadomość, to chyba najlepszym rozwiązaniem jest usunięcie jej z komunikatora np. z poziomu komputera i restart telefonu. Wiele osób potwierdza, że to rozwiązało ich problem.

W poniższym filmie demonstracja jak działa ta wiadomość na urządzenie.

Jest też coś, co potrafi zawiesić iPhone’a i urządzenie na androidzie jednocześnie.

Na platformie pastebin.com pojawił się kod, który wygląda jak normalny tekst, ale ma w sobie zawarte około 20 tysięcy ukrytych znaków. Po wysłaniu wygląda on następująco:

pastebin

Jeżeli chcecie go przetestować na własnej skórze, możecie go skopiować tutaj.

Z moich testów wynika, że za zachowanie urządzenia odpowiada ilość dysponowanej pamięci ram; przy 6gb smarton zawiesił się tylko na chwilę, przy 4gb ramu (w zależności od platformy na której wysłana była wiadomość) smartfon „myślał” przez kilkanaście/kilkadziesiąt sekund, a w przypadu 1gb ramu potrzebny był restart telefonu.

To nie pierwszy raz, kiedy tzw. „textbomby” crashują nasze urządzenia, ale nie jest to nic czego nie da się naprawić. Warto przypomnieć, że w przypadku tekstu zawieszającego iPhone’a Apple często wypuszcza łatkę w ciągu kilku dni od odkrycia problemu. Jak podają źródła w wersji 13.4.5 iosa problem został rozwiązany.

 

Zobacz też https://szklanysamuraj.pl/serwer-dedykowany-jakie-parametry-powinien-posiadac/

A czy wasz telefon został już zawieszony którąś z tych wiadomości? Dajcie znać w komentarzach, lub na naszej stronie na Facebooku!

Zachęcamy również do zaobserwowania naszej strony na Instagramie, gdzie powiadamiamy o najnowszych artykułach!

 

View Comments

Next Post