SzklanySamuraj.pl

Umidigi Crystal to smartfon pod wieloma względami niestandardowy, ale jak sobie radzi z tak podstawową funkcją jak zdjęcia?

Dzisiejszy foto wpis będzie nieco inny, ponieważ w swoim blogowaniu staram się regularnie podnosić sobie poprzeczkę, ale za wszelką ceną unikam robienia czegoś, co mi nie odpowiada. Tworzenie na siłę FotoSpaceru było moim zdaniem trochę sztuczne, ponieważ zdjęcia nie były pstrykane z takim zamysłem. Właśnie dlatego dziś chciałbym Wam pokazać oraz omówić fotki jakie ustrzeliłem Umidigi Crystal, ale już bez układania tego w jakąś historię.

Chciałbym również kilka zdjęć wyróżnić, a na pierwszy plan idzie fotka zrobiona w idealnych warunkach:

Zdjęcie na małym ekranie jest bardzo w porządku i dopiero w powiększeniu widać jego mankamenty, jak prześwietlenie budynku z tyłu (tego białego, po lewej), mało żywe kolory czy też miejscami brak ostrości (krzak po lewej). Ogólnie jednak jest na tylko dobrze, że śmiało można taką fotografię wrzucać na swoje sociale.

Podobnie jak te zrobione przednim aparatem:

Na pierwszy rzut oka, bardzo w porządku. Braki – jak np. brak ostrości i szumy po lewej stronie – wychodzą gdy przyjrzymy się bliżej. Podobnie jak i wyżej, na swoje sociale można wstawić.

Wyróżnić chciałbym jeszcze te dwa zdjęcia:

Zostały one zrobione chwile po sobie i w tym samym miejscu. Wyraźnie widać na nich, że warto pokombinować ze zdjęciami jeśli chcemy uzyskać jak najlepszy efekt. Nie jest to żadne zaskoczenie, ponieważ tak samo jest przy flagowcach, ale tutaj różnica między obydwa fotografiami jest bardzo duża i każda z nich ma wady. Na pierwszej niebo jest przepalone, za to druga jest dość ciemna.

Resztę zdjęć możecie zobaczyć poniżej:

Oprócz rzeczy, które wymieniłem wyżej, warto wspomnieć chociażby o fakcie, że aparat radzi sobie bardzo źle w złych warunkach. Na jego obronę mogę powiedzieć, że kosztuje teraz około 600 złotych i za takie pieniądze nie macie co liczyć na zdecydowanie lepszy aparat. Może uda Wam się wyrwać coś starszego/używanego, co poradzi sobie nieco lepiej, ale w takim budżecie nie ma co oczekiwać cudów.

Biorąc pod uwagę cenę tego urządzenia, mogę powiedzieć, że jest całkiem OK.


A jeśli interesuje Was wygląd tego smartfona, koniecznie rzućcie okiem na ten wpis: Umidigi Crystal [Zdjęcia Smartfona + Opis wyglądu]

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post