SzklanySamuraj.pl

Sony, oprócz smartfonów czy aparatów, pokazuje również produkty nieco bardziej niestandardowe, jak Xperia Touch. Niestety kosztuje ona niemałe pieniądze…

Sony Xperia Touch to „projektor”, który zmienia każdą powierzchnię w interaktywny 23-calowy ekran o rozdzielczości HD. Dzięki temu będziemy mogli robić masę mniej lub bardziej przydatnych rzeczy, ale nie będę w stanie lepiej tego opisać, niż mogą pokazać to filmy promocyjne:

Co więcej, można z tego zrobić normalny projektor wyświetlający obraz do 80 cali. Dla większości osób, będzie to więcej niż potrzebują. Zresztą, znowu odeślę do filmu:

I ten właśnie – zaprezentowany na targach MWC – gadżet trafił do sprzedaży w Europie. Niestety, nie jest to zabawka dla każdego ponieważ  można go nabyć za 1299 funów lub 1499 euro, czyli jakieś 6200-6300 złotych. To więcej niż dużo, ale dla Sony to nie problem.

Xperia Touch ma być raczej gadżetem pokazującym możliwości japońskiej firmy oraz fakt, że cały czas wymyślają i wprowadzają do życia nowe rozwiązania. To zdecydowanie nie ma być hit sprzedaży, przynajmniej nie teraz. Może za kilkanaście miesięcy, gdy będzie można go nabyć za 1/4 ceny. Ja liczę również na to, że za rok lub dwa, powstaną zdecydowanie tańsze warianty tego produktu.

To co, kupilibyście sobie taki projektor?


Ciekawostką do tego tekstu jest również projekt Xperii SP1, który opisywałem ostatnio. Autor konceptu również uwzględnił taki rzutnik w swoim urządzeniu.


Źródło: Sony Mobile via Xperia BlogTabletowo

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post