SzklanySamuraj.pl

Flagowce, flagowcami, ale taki średniak Sony mógłby podbić rynek. Niestety Xperia SP1 to na razie tylko projekt.

Jeśli czytasz ten tekst, to oznacza że udało mi się odkopać ze wszystkich konceptów na ciekawe Xperie. Kilka z nich musiało grzecznie poczekać na swoją kolej w zakładkach, ale już jestem na zero. Dodam tylko, że wcześniej mogłeś przeczytać między innymi o Xperii XZ1 czy modelu Edge Premium. Wspomniane projekty niewątpliwie przyciągają uwagę, ale one dotyczą flagowców, a co ze średniakami?

No tutaj sytuacja nie jest już taka kolorowa i to nie dotyczy tylko smartfonów Sony. Średniaki po prostu nie są tak ciekawe, więc mało komu chce się tworzyć wariacje na ich temat. Poza tym, przy flagowcach twórcy mogą nieco popłynąć, a tutaj muszą jednak sami się ograniczać. Mimo tego, jakiś czas temu powstała Xperia, którą chętnie zobaczyłbym na rynku.

Sony Xperia SP1

Na pierwszy rzut oka telefon wygląda całkiem normalnie, ale ma dwie cechy, w których można by się zakochać.

Model SP prezentował się swego czasu dość ciekawie, więc i jego jego następca z tego projektu nie może być nudnym urządzeniem. Na pierwszy plan wysuwa dolna krawędź urządzenia, która tak jak w pierwowzorze miałaby zostać wyposażona w diody LED. Dzięki nim, nie przegapilibyśmy żadnego powiadomienia, a ponadto wygląda to po prostu oryginalnie. Kilka takich urządzeń, jakiś dobry – najlepiej również świecący – głośnik i można robić domówkę.

Drugim równie interesującym, jak nie ciekawszym, dodatkiem miałby zostać projektor zamontowany na górnej krawędzi. Projekt zakłada, że byłoby to rozwiązanie znane z Xperia Touch, dzięki któremu każda powierzchnia stawałaby się dotykowa. Zamiast jednak tutaj się produkować, lepiej pokazać to na filmie:

Tak jak diody LED po prostu dobrze się prezentują, tak ten dodatek rzeczywiście mógłby zmienić sposób w jaki korzystamy z telefonów. Rozwiązania pokazane na filmie, są tylko ułamkiem możliwości takiego gadżetu i praktycznie każdy mógłby znaleźć w tym sprzęcie coś przydatnego. Ja pewnie oglądałbym na tym filmy (strzelam, że nie byłby to problem), ale i planowałbym sobie strategię rozwoju swojego bloga. Może i mogę to robić na zwykłej kartce, ale z takim gadżetem szło by mi dużo sprawniej (lub sobie po prostu tak wmawiam).

Jeśli Xperia SP1 rzeczywiście miałaby się pojawić i zostałaby wyposażona w te dwa elementy, to czekałbym na jej testy bardziej, niż na któregokolwiek z flagowców.Niestety taka wizja wydaje się jeszcze zbyt odległa, ale może kiedyś będzie to standard?


Źródło: Babak Soren via concept-phones.com

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post