SzklanySamuraj.pl

Sony Xperia M2 ostatnio dostała aktualizację do Lollipopa i wygląda na to, że nie jest ona tak idealna jak początkowo myślałem. Psuje ona robione zdjęcia i to drastycznie.

Ostatnio pisałem Wam, że moja Xperia M2 dostała w końcu Androida 5.1.1 Lollipop. Trochę to trwało, ale pierwsze odczucia względem tej aktualizacji mam bardzo pozytywne. System wygląda dużo lepiej, działa też szybciej, a żadnych błędów nie uświadczyłem. Wygląda na to, że miałem szczęście w nieszczęściu, ponieważ w mojej M2 aparat jest tak porysowany, że robienie nim jakichkolwiek zdjęć nie ma żadnego sensu. Właśnie dlatego nie byłem w stanie sprawdzić jak wypadają fotografie po aktualizacji, a według kilku czytelników jest z tym tragedia. Potwierdzają to zdjęcia, które dostała redakcja bloga Xperiablog.net:

M2_M2 (1)

Nie jestem specjalistą w tej kwestii, ale nawet ja widzę, że zdjęcia po wgraniu Lollipopa są tragiczne. Co ważne nie są to pojedyncze przypadki, ponieważ oprócz kilku czytelników zgłaszających mi ten problem, na forum Sony Mobile powstał specjalny wątek dotyczące tej kwestii: talk.sonymobile.com. Japończycy zdają sobie sprawę z tego problemu, ale na razie badają sprawę i nie zostało podane żadne skuteczne rozwiązanie. Można się spodziewać, że zostanie to naprawione w aktualizacji, ale nie wiadomo kiedy się ona pojawi (jeśli w ogóle!).

Sony trochę dało plamę, ponieważ aktualizacja pojawiła się po roku od wydania lizaka. Zrozumiałbym taki błąd, gdyby byłą one dostępna miesiąc po premierze nowego systemu, ale rok? Japończycy cały czas powtarzali, że to tylko trwa, ponieważ chcą oni dopracować wszystkie szczegóły. Trochę nie chce mi się wierzyć, że nikt po aktualizacji nie sprawdził aparatu. Oczywiście to może być problem dotyczący tylko części użytkowników, ale mam nadzieję, że Sony Mobile szybko się z tym upora. Aktualizacje powinny być szybkie i dobre. Jeśli jest spełniony jeden warunek również jest ok (pod warunkiem, że szybko są poprawiane), ale nie ma miejsca na to, żeby nie spełniały one żadnego z warunków.

Jeśli macie zdjęcia zrobione w podobnych warunkach przed i po aktualizacji to podzielcie się nimi w komentarzach, a ja chętnie dorzucę je do wpisu.


A jeśli wpis Ci się spodobał i chcesz być na bieżąco to zostaw lajka. Dzięki!


Źródło: Xperiablog.net

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

 • LPXLPX

  Author Odpowiedz

  U mnie to samo. Jakość zdjęć na 5.1 po prostu tragiczna.


 • annaanna

  Author Odpowiedz

  Myślałam, że to tylko u mnie. Zdjęcia tragiczne. Nieraz zupełnie w pieluch.


 • TomTom

  Author Odpowiedz

  u mnie problem z GPS, dużo biegam i jeżdżę na rowerze i używam programu do rejestracji tras, po ostatniej aktualizacji totalnie sie posypał GPS,
  po drugiej naprawie gwarancujnej Sony się przyznało do błędu i muszę teraz czekać na nowszą poprawkę ;-(


Next Post