SzklanySamuraj.pl

Nakładka Sony na Androida nie jest zła, ale bardzo wielu osobom nie przypadła ona do gustu. Japończycy o tym wiedzą, dlatego razem z użytkownikami pracują nad jej kolejną wersją. 

Mi nakładka Sony – szczególnie w wersji Lollipop – przypadła do gustu. Nie jest przeładowana, działa płynnie i jest intuicyjna. Niczego więcej nie oczekuję od mojego smartfona, ale wiele osób myśli podobnie. Z racji tego, że sporo czytam i piszę o smartfona to nie raz widziałem już opinie, że system w Xperiach jest po prostu brzydki. I patrząc na to trochę z boku, trzeba przyznać, że jest w tym trochę racji. Nakładki innych producentów wyglądają po prostu bardziej kolorowo i przez to nie są takie ponure. Mi to nie przeszkadza, ale rozumiem, że Sony powinno nad tym popracować.

Dlatego jak na swoim blogu informuje Sony Mobile, Japończycy zaczęli prace nad projektem, który nazywa się „Sony Concept for Android”. Wystartuje on na razie w Szwecji i będzie dostępny tylko dla 500 wybranych użytkowników Xperii Z3. Jeśli jakimś cudem łapiecie się do tej kategorii to możecie zapisać się do projektu TUTAJ. Projekt zakończy się 13 września i zapewne wtedy zostaną wprowadzone pierwsze zmiany w nakładce Sony. Poniżej możecie zobaczyć zrzuty ekranu z tego projektu:

Zastanawiające jest to czemu nadal sprawdzany jest Android w wersji Lollipop, skoro Android M jest tuż za rogiem i jesienią zostanie oficjalnie zaprezentowany. Lepiej byłoby przygotować dla tych osób nadchodzący wariant, szczególnie że system Google z literką M jest już dostępny w wersji dla deweloperów dla wielu różnych Xperiach.

Pierwsze zrzuty ekranu moim zdaniem żadnej rewolucji nie zwiastują i pewnie będzie to jedynie szereg małych usprawnień, które poprawią nieco komfort użytkowania Xperii. Ruch zdecydowanie dobry i z chęcią zobaczę co z niego wyjdzie za kilka tygodni. Jeżeli Sony uda się chociaż minimalnie uatrakcyjnić wygląd swojej nakładki to ja jestem bardzo za tym pomysłem.


Źródło: Sony Mobilexperiablog.net

 

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post