SzklanySamuraj.pl

Jeśli zawsze chcecie być na bieżąco z najnowszymi wersjami Androida na Waszych Xperiach to mam dobrą wiadomość. Sony właśni wypuściło Androida M dla deweloperów.

Android M jest jest najnowsza wersja systemu Google, która została niedawno zaprezentowana i na rynek wejdzie oficjalnie dopiero jesienią. Oczywiście amerykańska firma wypuściła od razu pierwsze wersje tej wersji na swoje Nexusy, a teraz to samo robią Japończycy w ramach swojego projektu AOSP. Zresztą sami zobaczcie na filmie jak wygląda Android M:

No na razie zbyt urodziny to on nie jest, ale należy pamiętać, że to wersja dla deweloperów. Oznacza to, że może być niestabilna i mieć sporo błędów, dlatego instalujecie ją na własną odpowiedzialność. Takie wersje Androida wypuszczane są, żeby znaleźć jak najwięcej błędów i dopracować system przed oficjalną premierą. Jeśli chcecie spróbować to lista Xperii biorących udział w programie AOSP jest następująca: Z3, Z3 Compact, Z3 Tablet Compact, Z2, Z2 Tablet, Z1, Z1 Compact, Z Ultra, E3, M2, T2 Ultra oraz T3.

Na tej liścia zwłaszcza zaskakują urządzenia ze średniej półki, które w przeszłości dostęp do wersji dla deweloperów dostawały z opóźnieniem. Jest to dobra decyzja i pokazuje, że Japończycy są otwarci na społeczność lubiącą wyciągnąć ze swoich telefonów nieco więcej.

Jeśli chcecie sprawdzić Android M to wszystkie informacje znajdziecie na stronie Sony dla deweloperów.


Źródło: developer.sonymobile.com via xperiablog.net

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post