SzklanySamuraj.pl

Wyjazd za granicę często wiążę się z tym, że wizyta w restauracji sprowadza się do losowania tego co zjemy. Jeśli Wam to nie odpowiada, a zdolności do języków nie macie to sprawdźcie Rozmówki Kulinarne.

Wpis przygotowany we współpracy z PizzaPortal.pl

Jeść musi każdy, ale nie każdy ma wystarczająco dużo czasu lub umiejętności, żeby samemu przygotowywać sobie codziennie jakiś ciekawy obiad. Sam w ostatnim czasie zmagam się z dietą i wiem, że zrobienie czegoś ciekawego oraz oryginalnego nie jest łatwe. Z racji moich nikłym umiejętności kulinarnych często moje potrawy się powtarzają, czasem tylko zmieniam jakieś szczegóły. Można oczywiście tak funkcjonować, ale skoro jedzenie jest dla mnie również przyjemnością to czasem chcę sobie urozmaicić posiłek.

Dlatego już jakiś czas temu zainteresowałem się aplikacją PizzaPortal.pl, którą znajdziecie poniżej. Można dzięki niej znaleźć otwarte restauracje w naszej okolicy, sprawdzić co jest w menu, ile będzie kosztować nasz dowóz oraz oczywiście można też zamówić samo jedzenie. Mi zdarzyło się kilkakrotnie sprawdzać jak sobie radzi ta usługa i ani razu się nie zawiodłem, a nawet kilka imprez uratowałem przed głodem.

PizzaPortal.pl – Android

PizzaPortal.pl – iOS

PizzaPortal.pl – Windows Phone

Wracam do tego, ponieważ kilka dni temu odezwała się do mnie PizzaPortal z ciekawą nowością dla osób, które chcą kochają podróżować i są przy tym smakoszami. Rozmówki Kulinarne to szereg słów i zwrotów, które ułatwią zamawianie jedzenie po angielsku, hiszpańsku, francusku oraz niemiecku. Zostały one przygotowane przez lektorów Empik School, więc nie musicie się obawiać o ich poprawność. Jeśli nie chcecie ściągać ich na smartfona to możecie je wydrukować lub dostać egzemplarz w Empik School oraz biurach Almatur.

Moje zdolności językowe są wystarczające, żeby wiedzieć co jem w Wielkiej Brytanii, ale w innych regionach nie byłoby z tym już tak różowo. Opisałem to dokładnie w tekście, gdzie możecie zgarnąć też zniżki na jedzenie orientalne. Zanim tam jednak przejdziecie mam dla Was coś specjalnego.

Kondux.com – zniżki PizzaPortal.pl na dania orientalne!

Jeśli chociaż raz zdarzyło Wam się zamawiać jakiś posiłek za granicą, a Wasze umiejętności językowe nie należały do najlepszych do doskonale wiecie jaka to może być udręka. Podobnie jest z każdą dziedziną życia w obcym kraju, gdzie z jakiegoś dziwnego powodu nie chcą zrozumieć jak mówimy do nich po polsku, tylko wolno i wyraźnie. W kwestii jedzenie Rozmówki Kulinarne – które znajdziecie poniżej – znacząco ułatwiają sprawę, ale co z innymi sprawami?

Rozmówki kulinarne znajdziecie TUTAJ

Za granicą przecież możemy chcieć pozwiedzać ruiny zamków, kupić pamiątki dla rodziny czy też sprawić sobie nowego smartfona. Tworzenie całego słownika zajęłoby nam lata, ale postanowiłem poprosić Was o pomoc w wymyślenie kilku przydatnych zwrotów dla maniaków telefonów. W wielu krajach nowe komórki kosztują mniej, a skoro doskonale działają w Polsce, dlaczego nie kupować ich właśnie tam?

Jeśli jesteście podobnego zdania to napiszcie w komentarzu o co powinniśmy zapytać kupując smartfona za granicą lub dajcie znać jaki zwrot dodalibyście do wyżej wymienionych rozmówek. Każda z odpowiedzi ma szansę na wygraną!

Im odpowiedź będzie bardziej kreatywna tym lepiej. Oczywiście poczucie humoru również brane jest pod uwagę, a jeśli jesteście naprawdę pomysłowi to możecie zwiększyć swoje szansę wrzucając kilka propozycji. W swoim komentarzu podajcie również maila, na którego ma zostać wysłany voucher. Do wygrania są 3 vouchery (1 na uczestnika!) o wartości 50/40/30 złotych do wykorzystania w PizzaPortal.pl.

Jeśli ja mógłbym wziąć udział w tym konkursie to zapytałbym w Hiszpanii, czy smartfon też będzie robił sobie sjestę i nie będzie działać od 14 do 16. A o co Wy byście zapytali?


Regulamin konkursu:

1. Organizator konkursu jest Konrad Błaszak przy współpracy z PizzaPortal.pl.

2. W konkursie należy kreatywnie odpowiedź na pytanie: „O co powinniśmy zapytać kupując smartfona za granicą?” lub napisać jaki zwrot przydałby się jeszcze w tych rozmówkach.

3. Konkurs trwa do końca niedzieli (2.08.2015 – 23:59) i w poniedziałek zostaną ogłoszeni zwycięzcy.

4. W konkursie może wziąć udział każdy czytelnik bloga. 

5. Zwycięzca zostanie wybrany przez autora bloga, czyli Konrada Błaszaka, a pod uwagę będzie brana kreatywność i poczucie humoru przy tworzeniu odpowiedzi. 

6. Nagrodami są 3 vouchery (maksymalnie 1 voucher na uczestnika) o wartości 50/40/30 złotych do wykorzsytania w PizzaPortal.pl.

7. Do wysłania nagrody będzie potrzebny adres email, więc należy go podać pod koniec swojej odpowiedz w komentarzu. 


Zwycięzcy:

1. Misiek – bo kto z nas nie marzył o numerze do pięknej dziewczyny z innego kraju?

2. Monika Ciemecka – bo to coraz bardziej możliwe

3. Filip Bezoń – bo jak zapomni zabrać się rozmówek to toaleta może być często odwiedzana za granicą


 

Zdjęcie: kaboompics.com

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

 • Zapytać należy: czy to jest dobry smartfon i czy będzie działał po powrocie do Polski? 🙂


 • „A może jeszcze frytki do tego?” 😉


 • YzojaYzoja

  Author Odpowiedz

  Kupując smartfona za granicą trzeba się dowiedzieć o dwie rzeczy:
  – jaka aplikacja do zamawiania jedzenia jest najlepsza
  – czy pasuje tam nasza karta sim i będzie on działał po powrocie do pl.


 • Hai LeHai Le

  Author Odpowiedz

  Zwrot do rozmowek kulinarnych to nie, ale ładny opis co znaczy danie WEGETARIAŃSKIE , a co WEGAŃSKIE. W tabelce, choćby tylko żeby kelnerowi podesłać pod nos niech czyta, bo coraz rzadziej, ale ciągle zdarza się że zamawiając danie bezmięsne dostaniemy rosół, bo przecedzony to przecież bez mięsa, nie ważne ze na mięsie gotowane. A weganinowi naleśnika z serem i śmietanką .

  A, a pod opisem jeszcze zdanie: „Nie, nie chcę frytek”. <|;^)


 • „Du ju spik polisz?”


 • Proste, kupując telefon za granicą zapytałabym o cenę! 😀 No i może o aktualny kurs waluty, muszę wiedzieć czy nie przepłacam.


 • Gdybym kupowała telefon w Japonii, zapytałabym czy będzie robił wszystkiemu zdjęcia, tak jak japońscy turyści.

  -> http://farm7.staticflickr.com/6181/6136201757_62f22255db.jpg 🙂

  mciemiecka@wp.pl


 • Ja spytałbym jak długo działa bateria, bo niektóre wizyty w toalecie trwają baaardzo długo.
  Fifibezon@o2.pl


 • MisiekMisiek

  Author Odpowiedz

  zapytałbym czy przy takim telefonie każda dziewczyna da mi prawdziwy numer do siebie. W końcu gdzieś go trzeba zapisać.
  Jeśli juz uda mi sie zagadać, to lepiej byc przygotowanym :p
  Zdzisiekmisiek@op.pl


Next Post