SzklanySamuraj.pl

Dopiero co skończyło się wydarzenie dotyczące trawiastych Pokemonów, a już dziś to kamienne stworki będą na tapecie. Czy to jest sposób Niantic na utrzymanie zainteresowania?

W ostatnim czasie gracze Pokemon GO nie mogą narzekać na nudę. Po uzupełnieniu swojej kolekcji trawiastych stworków, teraz będzie można zdobyć kilka kamiennych. Całe wydarzenie zacznie się już dziś o 22 naszego czasu i potrwa równo przez tydzień. Oprócz zwiększenia występowania kamiennych Pokemonów, więcej rzeczy będzie można zgarnąć z PokeStopów, a PokeBalle w sklepie będą tańsze. Dla wielu najważniejsze będzie to, że nasz Buddy będzie 4-krotnie szybciej zdobywać cukierki! Może w końcu uda mi się dobić cuksów do Tyranitara. Niantic zdecydowało udostępnić się również nową czapkę – Explorer Hat – ale raczej ten dodatek nie jest bardzo istotny.

To wszystkie dodatki i mógłbym tutaj skończyć ten tekst, ale czytając tę zapowiedź, zacząłem zastanawiać się nad pewnym faktem.

Czy wydarzenia specjalne są sposobem na utrzymanie zainteresowania graczy?

Nie da się ukryć, że wiele osób po pierwszym zachwycie Pokemon GO, przestało grać. Niektórzy po prostu się znudzili, a inni osiągnęli już wszystko co chcieli i najzwyczajniej tytuł ten przestał być dla nich wyzwaniem. Sam znam osoby, które ożywają jedynie podczas specjalnych wydarzeń, ponieważ brakuje im kilku stworków danego typu. Po ich zdobyciu znów znikają na kilka tygodni.

Teraz może być inaczej, ponieważ na początku maja dostaliśmy weekend z trawiastymi Pokemonami, a już po 2 tygodniach pojawia się kolejne wydarzenie. Dość szybko, ale to może być sposób na utrzymanie zainteresowania graczy. Po kilku miesiącach, normalna gra bywa nieco nudnawa, więc zwiększenie częstotliwości wydarzeń może sprawić, że wielu graczy nie będzie po prostu miało czasu nie przerwanie gry, ponieważ zawsze coś się będzie działo. Dwa eventy w miesiącu – jeden większy (tygodniowy) i jeden mniejszy (weekendowy) – wydają się idealnym rozwiązaniem.

Oczywiście jest to również świetny sposób Niantic na zarobek, ponieważ mniejsza cena na niektóre rzeczy kusi niesamowicie. Jeśli inkubatory byłyby w promocji to pewnie sam kupiłbym ich trochę na zapas.

Będzie się działo!

Pokemon GO to niewątpliwy hit wśród gier mobilnych, ale Niantic musi walczyć o uwagę graczy. Wydarzenia specjalna są najłatwiejszym, ale jednocześnie niemal najciekawszym sposobem na ożywienie uśpionych zawodników, a także przyciągnięcie nowych. Czekam jeszcze na cokolwiek, co sprawi, że dojście do 10-15 poziomu będzie sporo łatwiejsze. Start od 0 jest bardzo męczący, a po kilku miesiącach ciężko będzie nadrobić w stosunku do starych graczy, przez co walka w gymach jest praktycznie niemożliwa. Twórcy podobno pracują nad zmianą tego elementu i to będzie moim zdaniem jedna z najważniejszych zmian w tym roku.

Cokolwiek się stanie, to właśnie eventy będą napędzać Pokemon GO, więc mam nadzieję, że będzie ich coraz więcej. Mam jeszcze kilka stworków do zdobycia, a lepszego sposobu nie ma.


Źródło: Pokemongolive.com 

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post