SzklanySamuraj.pl

Spotify to aplikacja, którą odpalam każdego dnia, dlatego zaskoczyła mnie liczba użytkowników. Czy 140 milionów to nie śmiesznie mały wynik?

Robiąc wieczorną prasówkę dostrzegłem informację, że Spotify ma już 140 milionów użytkowników (via techcrunch.comgsmarena.com). Dzięki takiej liczbie jest to największa usługa streamingu muzyki na świecie, a na dodatek co najmniej 50 milionów osób (dane z marca) zdecydowało się zapłacić za możliwość nielimitowanego i nieograniczonego słuchania swoich ulubionych piosenek.

Liczby robią wrażenie, ale… nadal wydają się małe!

Użytkowników smartfonów na świecie liczy się w miliardach, a jedynie 140 milionów korzysta ze Spotify? Ok, to nadal bardzo dużo, ale nawet jak spojrzeć na konkurencję, to ile będzie osób korzystających ze streamingu muzyki? Pewnie jakieś 250-300 milionów. Raczej nie więcej i to wydaje mi się dość słaby rezultat.

Sam słucham muzyki nałogowo, a Spotify już od wielu miesięcy jest nieodłącznym kompanem moich wypraw, codziennych dojazdów do pracy czy też tworzenia tekstów. Kiedyś napisałem o tym nieco więcej, więc odeślę Was do tamtego tekstu:

Gdyby nie muzyka, moje życie byłoby dużo smutniejsze…

Sądzę, że nie jestem w takim myśleniu osamotniony. Badań co prawda żadnych nie mam, ale strzelam, że większość z nas słucha muzyki codziennie, chociaż przez chwilę. Zapewne dla wielu jest to istotny punkt w każdym dniu, czy to dla umilenia podróży do pracy, czy też jako forma rozrywki lub relaksu.

Gdy w samochodzie radio nie działało, starałem się nawet nadrabiać telefonem i tę rolę pełnił Idol 4. Dawał radę, ale do samochodowego audio trochę mu brakuje, więc bardzo się cieszę, że już nie mam tego problemu. Co więcej, teraz mogę go podłączyć do radia i podczas jazdy słucham Spotify. Jest to dla mnie rozwiązanie idealne, dzięki temu mam ze sobą miliony piosenek. Oczywiście nie potrzebuję do tego ogromnego pakietu danych, wystarczy kupić kartę pamięci i wtedy zgrać sobie wszystko na nią, gdy jest się podłączonym do WiFi. Rozwiązanie idealne!

Właśnie dlatego nieco się dziwię, że Spotify ma TYLKO 140 milionów użytkowników. Wierzę w to, że potencjał jest dużo większy i szybko pęknie 200 mln, ale ta usługa rośnie nieco wolno.

A może to ja mam takie wrażenie i 140 mln osób to ogromny sukces?


Zdjęcie: freestocks.org

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post