SzklanySamuraj.pl

Do tej pory w Pokemon GO były dostępne 4 stworki, które mogły zdobyć osoby tylko z danego regionu. Wraz z drugą generacją pojawiły się dwa nowe, ale czy mamy szansę je upolować?

Macie Mr. Mime’a? Strzelam, że tak, ponieważ to właśnie on jest Pokemonem występującym tylko w Europie. Na początku nie był takim łatwym celem, ale po czasie spowszedniał i już raczej większość trenerów może pochwalić się jego złapaniem. Ja do tej pory upolowałem kilka, a nie jestem najaktywniejszym graczem. Pokemony, których nie mam i raczej nie szybko pojawią się w moim Pokedexie to: Tauros (Stany Zjednoczone), Farfetch’d (Azja) oraz Kangaskhan (Australia). Każdy z nich występuje tylko w określonym regionie.

Niestety, Heracross oraz Corsola również nie są dla nas

Obydwa są kolejnymi regionalnymi Pokemonami. Początkowo zakładano, że można je dorwać na następujących terenach:

Po badaniach przeprowadzonych przez graczy (wszystkie linki na dole wpisu), ograniczono nieco te regiony:

W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że:

  • Heracross to Pokemon wyjątkowy dla Ameryki Środkowej i Południowej;
  • Corsola to stworek występujący między 31 północną, a 26 południową szerokością geograficzną (prawdopodobnie z wyłączeniem Afryki).

Niestety, Polska nie łapie się w żaden z tych regionów, więc raczej będziemy musieli obejść się smakiem. Oczywiście zostają zawsze podróże, ale raczej nie każdy będzie mógł sobie pozwolić na wycieczkę dookoła świata, żeby złapać je wszystkie. Pewną nadzieją jest także możliwość wymiany Pokemonami, która zapewne prędzej czy później trafi do gry.


Jeśli chcesz być na bieżąco ze światem Pokemonów dołącz do grupy: Pokemon GO Polska – Najlepsi Trenerzy.

Piszę też o technologiach, jeśli ten temat również Cię interesuje, wbijaj na Stronę Główną!


Źródła: pokemongohub.netpokemongopocket.com, bgr, Reddit (1), (2), Mapa Google

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post